Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kalifornijski start-up stworzył robota, który samodzielnie przyrządzi hamburgera

Hamburger to część amerykańskiej historii. To właśnie w tym kraju, a dokładniej w San Francisco start-up Creator stworzył robota, który samodzielnie przyrządzi hamburgera. Pierwsze testy urządzenia już trwają.

Fot. YouTube.pl

Kalifornijski start-up Creator odniósł ogromny sukces. To za sprawą stworzonego przez nich robota samodzielnie przygotowującego hamburgera. Zatem jest w stanie stworzyć potrawę od podstaw, dzięki zamontowanym 350 czujnikach i 50 mechanicznych częściach. Nad prawidłowym ich funkcjonowaniem czuwa 20 komputerów.

Według pomysłodawców, używając robota koszt przyrządzenia pojedynczego hamburgera spada aż o 50 proc. -Budowa McDonald’s kosztuje średnio około 1,5 mln dolarów. Robot jest dużo tańszy – powiedział Alex Vardakostas, prezes Creator.

Obecnie urządzenie jest w trakcie testowania w jednej z Kalifornijskich restauracji. Jednak jak zaznaczają twórcy, jeszcze w tym roku urządzenie będzie można spotkać także w innych miejscach w USA.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.