Kierowcy Ubera w Czechach będą musieli posiadać licencję

Już od kwietnia prawdopodobnie będzie wymagana licencja dla kierowców Ubera w Czechach – podaje Reuters. Jest to pokłosie licznych protestów taksówkarzy w Pradze w ostatnim czasie.

Foto: FORUM/ Neil Hall

– Rząd wspiera nowe technologie, ale nie można pozwolić na łamanie prawa i w ten sposób zyskiwać przewagę nad innymi – powiedział premier Czech Andrej Babis. Będzie to duży kłopot dla całej korporacji, który może doprowadzić do ograniczenia usług Ubera w Czechach. Jednak to nie jedyne problemy firmy w Europie. W Londynie z kolei spółka wciąż nie uzyskała przedłużenia ważności licencji.

Decyzja rządu Czech może przyśpieszyć podobne zmiany prawa w innych krajach, zrównując Ubera z pozostałymi firmami taksówkarskimi.

Uber w Polsce

– W Polsce trwa proces rewizji dotychczasowych przepisów regulujących transport w polskich miastach, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb konsumentów, innowacyjności i rosnącej popularności nowych technologii oraz korzyści, jakie przyniosły one temu sektorowi – mówi Magdalena Szulc, przedstawicielka Ubera. Zatem póki co kierowcy Ubera w Polsce mogą spać spokojnie.

Firma zresztą wciąż bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce. – 2 marca wprowadziliśmy w Łodzi i w konurbacji górnośląskiej nowy produkt – UberSELECT – dodaje przedstawicielka Ubera. Jest to usługa, która ma zapewnić pasażerom najwyższy komfort przejazdu. Ma być to możliwe dzięki większym samochodom o podwyższonym standardzie i kierowcom o nienagannych manierach. Po za usługą transportową, korporacja oferuje jeszcze w ramach UberEATS możliwość dostawy zamówionego jedzenia pod wskazany adres.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Troskliwy

12 marca 2018 Odpowiedz

Kierowcy ubera mogą spać spokojnie do momentu kontroli ITD i skarbówki po której otrzymują od 8 do 10tys kary nie którzy się odwołują i dopiero po 2latach w sądzie dostają wyroki skazujące prawomocne

Tomasz96

1 października 2018 Odpowiedz

Niestety, nie jest to prosty zawód i raczej każdy jest tego świadomy. Raczej decydują się na niego pasjonaci. Biorąc pod uwagę to, że płaca minimalna dla kierowców nie w każdym kraju wygląda tak dobrze, trzeba wiedzieć, gdzie najbardziej opłaca się pracować. Pomyślcie nad tym.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*