Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kierowcy Ubera w Czechach będą musieli posiadać licencję

Już od kwietnia prawdopodobnie będzie wymagana licencja dla kierowców Ubera w Czechach – podaje Reuters. Jest to pokłosie licznych protestów taksówkarzy w Pradze w ostatnim czasie.

Foto: FORUM/ Neil Hall

– Rząd wspiera nowe technologie, ale nie można pozwolić na łamanie prawa i w ten sposób zyskiwać przewagę nad innymi – powiedział premier Czech Andrej Babis. Będzie to duży kłopot dla całej korporacji, który może doprowadzić do ograniczenia usług Ubera w Czechach. Jednak to nie jedyne problemy firmy w Europie. W Londynie z kolei spółka wciąż nie uzyskała przedłużenia ważności licencji.

Decyzja rządu Czech może przyśpieszyć podobne zmiany prawa w innych krajach, zrównując Ubera z pozostałymi firmami taksówkarskimi.

Uber w Polsce

– W Polsce trwa proces rewizji dotychczasowych przepisów regulujących transport w polskich miastach, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb konsumentów, innowacyjności i rosnącej popularności nowych technologii oraz korzyści, jakie przyniosły one temu sektorowi – mówi Magdalena Szulc, przedstawicielka Ubera. Zatem póki co kierowcy Ubera w Polsce mogą spać spokojnie.

Firma zresztą wciąż bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce. – 2 marca wprowadziliśmy w Łodzi i w konurbacji górnośląskiej nowy produkt – UberSELECT – dodaje przedstawicielka Ubera. Jest to usługa, która ma zapewnić pasażerom najwyższy komfort przejazdu. Ma być to możliwe dzięki większym samochodom o podwyższonym standardzie i kierowcom o nienagannych manierach. Po za usługą transportową, korporacja oferuje jeszcze w ramach UberEATS możliwość dostawy zamówionego jedzenia pod wskazany adres.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tomasz96 1 paź 2018 (09:53)

Niestety, nie jest to prosty zawód i raczej każdy jest tego świadomy. Raczej decydują się na niego pasjonaci. Biorąc pod uwagę to, że płaca minimalna dla kierowców nie w każdym kraju wygląda tak dobrze, trzeba wiedzieć, gdzie najbardziej opłaca się pracować. Pomyślcie nad tym.