Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Mamy kolejnego jednorożca wśród start-upów

Kolejna runda finansowania w wysokości 150 mln euro spowodowała, że hiszpański start-up Glovo zyskał status jednorożca, czyli jest już wyceniany na ponad miliard dolarów. Firma w tym roku weszła na rynek polski, a w planach ma dalszą ekspansję.

Na zdjęciu Oscar Pierre, współzałożyciel i Dyrektor Generalny Glovo

W Polsce wciąż oczekujemy na pierwszego „unicorna”, natomiast w Hiszpanii już druga firma może poszczycić się tym  tytułem. Do tego zaszczytnego grona dołączył Glovo, który zajmuje się dostarczaniem od żywności po artykuły spożywcze i produkty farmaceutyczne. Barceloński start-up swoje usługi świadczy już w Europie, Ameryce Łacińskiej i Afryce. Glovo ma obecnie ponad 1,8 mln aktywnych użytkowników każdego miesiąca. Firma działa w 288 miastach i 26 krajach.

Zdobycie tytułu jednorożca Glovo zawdzięcza pozyskaniu finansowania w rundzie E w wysokości 150 mln euro. Głównym inwestorem został Mubadala Investment Company przy wsparciu Drake Enterprises, Idinvest i Lakestar.

– Serdecznie witamy Mubadala, czyli inwestora, dzięki któremu umocniliśmy naszą pozycję w branży. Osiągnięcie statusu jednorożca jest naprawdę ekscytującym dowodem na to, że mamy talent i odpowiednią determinację do wprowadzania innowacji, a także odgrywamy ważną rolę w kategorii on-demand delivery. Pomimo szybkiego rozwoju, nadal jesteśmy wierni naszej wizji. Chcemy sprawić, że wszystko w miastach, staje się natychmiast dostępne — Oscar Pierre, współzałożyciel i Dyrektor Generalny Glovo

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.