Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ile książek sprzedała Olga Tokarczuk?

Rekordowa sprzedaż książek Olgi Tokarczuk nie powinna nikogo dziwić. Po otrzymaniu Nagrody Nobla pisarka rozbiła bank, windując sprzedaż książek – poinformowała Rzeczpospolita.

Na zdjęciu Olga Tokarczuk; Fot. FORUM/ THILO SCHMUELGEN

Książki Olgi Tokarczuk już od wielu lat cieszą się sporym zainteresowaniem. Do października tego roku sprzedaż jej książek uplasowała się na poziomie 1 mln sztuk. Jednak wszystko zmienił werdykt Akademii Szwedzkiej ogłoszony 10 października 2019 roku.  To właśnie wtedy pojawiło się ogromne zainteresowanie jej książkami. W szczególności najbardziej znanymi jej pozycjami, czyli „Bieguni” oraz „Księgi Jakubowe”. Jak informuje Marcin Baniak, dyrektor ds. promocji w Wydawnictwie Literackim, cytowany przez Rzeczpospolitą, od momentu przyznania nagrody, udało się podwoić sprzedaż książek Tokarczuk, do poziomu 2 mln egzemplarzy.

Jak wynika z danych zebranych przez gazetę w sieci sklepów Empik, sprzedano łącznie blisko 300 tys. egzemplarzy książek Olgi Tokarczuk, z czego 100 tys. tylko w ostatnim tygodniu. Podobnie sporym zainteresowaniem książki cieszą się w innych księgarniach w Polsce.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
forumiak 27 gru 2019 (09:13)

Widzicie - virtualo.pl/autor/olga-tokarczuk-a47712/ ? Na start polecam Bieguni, ale fakty są takie, że w który jej temat by się nie weszło, to wychodzi z niego coś odkrywczego, ciekawego i zupełnie innego. To nie są banalne książki. Tam w każdej pozycji jest jakiś ciekawy przekaz, nie jest on oczywisty, a ogólnie - zdecydowanie warto poznać chociaż kilka jej tytułów.