Sprzedają koszulki i skarpetki z piękną polszczyzną. „Eksportujemy do 30 krajów świata”

Odzież to jak się okazuje, jedna z lepiej dochodowych branż w Polsce. Nie tak dawno opisywaliśmy producentów odzieży patriotycznej Gorszy Sort czy też Red is Bad, którzy z powodzeniem radzą sobie na rynku. Tym razem przedstawiamy Nadwyraz.com, który promuje język polski w kraju, jak i zagranicą na sprzedawanych przez siebie koszulkach czy też gadżetach. – Nasze produkty trafiły już do ponad 30 krajów, w tym tak odległych jak np. Australia, Malezja, czy Chile – mówi Maciej Piotrowski, współzałożyciel marki Nadwyraz.com.

Na zdjęciu Krzysztof Kacprzykowski i Maciej Piotrowski

Polska odzież staje się coraz bardziej popularna w kraju, jak i za granicą. To właśnie w oparciu o nią powstaje wiele ciekawych i interesujących biznesów. Niewątpliwie jednym z nich jest Nadwyraz.com, który powstał w 2017 roku za sprawą Krzysztofa Kacprzykowskiego i Macieja Piotrowskiego. Obaj zrezygnowali z pracy w warszawskich korporacjach i zdecydowali się stworzyć markę, której na polskim rynku dotąd nie było. Wspólnymi siłami do życia powołali markę Nadwyraz.com, która oferuje m.in. koszulki, skarpetki promujące język polski.

Prowadzisz ciekawy biznes i chciałbyś o tym opowiedzieć? Napisz na [email protected]. Opiszemy Twoją historię!

Zamiłowanie do języka polskiego obaj przedsiębiorcy wynieśli jeszcze z domu rodzinnego, gdzie jak sami mówią kładziono duży nacisk na poprawność językową, a polszczyzna zawsze była bliska ich sercu. Co więcej w 2011 roku Krzysztof Kacprzykowski zaczął prowadzić stronę na Facebooku o nazwie „Poprawna polszczyzna”, którą śledzi niemal 300 tysięcy osób. Następnie, w 2017 roku, powstał blog „Polszczyzna.pl”, na którym publikowane są ciekawostki związane z językiem polskim. W 12 miesięcy blog odwiedziło ponad milion osób.

Pojawienie się marki Nadwyraz.com było odpowiedzią na potrzeby społeczności zgromadzonej wokół grupy „Poprawna polszczyzna”, jak i bloga „Polszczyzna.pl”. Kilkunastomiesięczny pilotaż oraz góra notatek z konsultacji pozwoliło na zebranie bardzo cennych danych. Dane te jednoznacznie potwierdziły, że na rynku brakuje kreatywnych i wysokojakościowych produktów, które sprawdziłyby się jako prezent dla osoby zainteresowanej językiem polskim lub literaturą polską – mówi mówi Maciej Piotrowski, współzałożyciel marki Nadwyraz.com. – Polszczyzna jest na tyle ciekawym językiem, że postanowiliśmy przenieść ją do świata mody. Stąd hasło UBIERZ SIĘ W SŁOWA! – dodaje.

Początki biznesu

Na uruchomienie własnego biznesu twórcy wydali blisko 50 tys. zł i zajęło im to ponad 6 miesięcy. W tym czasie badali rynek, poszukiwali poddostawców, planowali strategię działania marki, ale także zajęli się stworzeniem pierwszej kolekcji. Jako znak rozpoznawczy wybrali język polski, a dzięki unikatowości tego języka tworzą niecodzienne projekty.

– Nasze wzory bazują na inteligentnej zabawie słowem, żartach i łamańcach językowych. Wykorzystujemy bogactwo języka polskiego, które jest jak studnia bez dna – każdego dnia można wyciągnąć z niej coś nowego. Inspiracje czerpiemy z kilku źródeł:

  1. ze słowników, w których staramy się odnaleźć ciekawe i trudne wyrazy, które chcemy uchronić przed zapomnieniem i dać im drugą młodość,
  2. z sytuacji wprost z życia codziennego, np. wzór MÓW DO MNIE BRZYDKO

Wiele pomysłów otrzymujemy również od naszych fanów, którzy chętnie angażują się w projekt – mówi pomysłodawca.

Wszystkie ich produkty szyte są w Polsce, w szwalniach zlokalizowanych głównie w okolicach Łodzi. – . Bliskość manufaktur pozwala na bieżące kontrolowanie procesu produkcji, dlatego nasze produkty cechują się najwyższą jakością i starannością wykonania – wyjaśnia Maciej Piotrowski.

Promują język polski nie tylko w kraju

Ich produkty coraz częściej pojawiają się za granicą, które trafiły już do blisko 30 krajów. Wśród nich można wyróżnić Australię, Malezję czy Chiny. – Mamy klientów na całym świecie, wszędzie tam, gdzie są nasi rodacy i osoby uczące się języka polskiego – mówi współzałożyciel marki Nadwyraz.com. – Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się koszulki z wieszczami narodowymi w nowoczesnym wydaniu, np. KOŁDRIAN oraz linia LEARN POLISH, w której znajdziemy nasz bestseller -i koszulkę oraz torbę LEARN POLISH! IT’S EASY – dodaje.

Teraz przed twórcami stoją kolejne etapy rozwoju firmy. – Naszym celem jest dalszy rozwój sklepu internetowego, który w tym momencie jest naszym głównym kanałem dystrybucji. Chcielibyśmy jednak dotrzeć do klientów również w sklepach fizycznych. Od listopada nasze produkty można kupić w księgarniach Świat Książki, a w 2019 roku zamierzamy otworzyć pierwszy sklep stacjonarny w Warszawie – zaznacza Maciej Piotrowski.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

 

Komentarze

Avatar

JS

21 listopada 2018 Odpowiedz

W końcu coś oryginalnego i zabawnego, a nie husaria. Powodzenia dla założycieli!

Avatar

fanka Kołdriana

21 listopada 2018 Odpowiedz

Znam tę markę i polecam! Mają świetne jakościowo rzeczy – idealne na prezent dla fanów książek i języka polskiego. A seria z Kołdrianem to prawdziwy hicior. Gratuluję kreatywności 🙂

Avatar

marzena koston

22 listopada 2018 Odpowiedz

Koszulki po 79.90 zl = prawie 20 EUR czy 16 GBP – bez przesady bo na zachodzie sa sklepy gdzie koszulke kupisz za 2 EUR a jaki chcesz nadruk lub haft zrobia za kolejne 5-7 EUR wiec co to za LEWACKA pseudo-promocja innowacyjnego biznesu. Zobaczymy czy przetrwaja na tym biznesie 3-5 lat i czy zyski będą rosły non stop.

Avatar

Wielki Brat

25 listopada 2018 Odpowiedz

Marzena vel BOT koston. Zadaniem botów jest negowanie wszystkiego, co istnieje i ma znamiona postępu. Musi się również pojawić pejoratywne słowo kluczowe LEWACKA. Marzeno vel BOT koston, jeśli jednak istniejesz, pochwal się swoim dorobkiem biznesowym, który nie ma oczywiście znamion lewackości i istnieje w harmonii z jedynym słusznym porządkiem. Pamiętaj, że WIELKI BRAT patrzy i słucha. 😉

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*