Blisko 2 mln zł zarobił youtuber Radosław Kotarski na własnym wydawnictwie książkowym

Youtuber Radosław Kotarski prowadzi nie tylko swój kanał „Polimaty”, ale również własne wydawnictwo książkowe „Altenberg”. W ciągu dwóch lat firma osiągnęła 1,76 mln zł zysku – poinformował portal Wirtualne Media.  

Na zdjęciu Radosław Kotarski; Fot. FORUM/ forumgwiazd.com.pl

Historia wydawnictwa Radosława Kotarskiego sięga września 2017 roku. To właśnie wtedy znany youtuber wydał swoją własną książkę „Włam się do mózgu”. Od samego początku autor chciał, by wydać ją w ramach własnego wydawnictwa. Tak rozpoczęła się przygoda założyciela kanału „Polimaty” z jego własnym wydawnictwem „Altenberg”, której jest jedynym udziałowcem do obecnej chwili.

Ponad 250 tys. sprzedanych egzemplarzy

W wydawnictwie Kotarskiego dominują książki, których autorami są przede wszystkim znani polscy youtuberzy. Wśród nich można znaleźć takie nazwiska jak Ewa Grzelakowska-Kostoglu (lepiej znanej jako Red Lipstick Monster), Arlena Witt, Urszula Chincz i Tomasz Kammel. Łącznie udało im się sprzedać 250 tys. egzemplarzy przy zaledwie 12 tytułach. Wśród bestsellerów można znaleźć takie pozycje jak „Włam się do mózgu” Radosława Kotarskiego, gdzie sprzedaż wyniosła 100 tys. egz. Oraz „Grama to nie drama” Arleny Witt z ponad 65 tys.

Przeczytaj! Polski potentant e-booków i audiobooków chce wejść na rynek niemiecki

Tak wysoka sprzedaż przełożyła się na bardzo dobre wyniki finansowe biznesu Radosława Kotarskiego. Jak można przeczytać w sprawozdaniu firmy do KRS, w ciągu zaledwie 16 miesięcy wydawnictwo osiągnęło 14 mln zł wpływów oraz 1,8 mln zł zysku netto. Dodatkowo zgodnie z zapowiedzią youtubera, przekazał od każdego sprzedanego egzemplarza 4 zł na sfinansowanie posiłku w ramach akcji Pajacyk. Dzięki temu łącznie uzyskano kwotę 1 mln zł.

Wydawnictwo youtubera nie zatrzymuje jednak swojego rozwoju. Jeszcze w tym roku w sprzedaży mają pojawić się przynajmniej 6 nowych tytułów. Jeśli założenia te się spełnią, oznaczałoby to wzrost oferowanych pozycji o 50 proc.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Anarchy 1971

25 lipca 2019 Odpowiedz

Tylko nie kumaj się z pedofilami w kieckach i faszystami z rzadu.

Avatar

maniek

22 października 2019 Odpowiedz

no to z tobą na pewno się nie skuma ciotexie 😀

Avatar

Łukasz www.blog.lukaszgaluszka.pl

25 lipca 2019 Odpowiedz

Czyli jednak te „internety” 😉 obrzucane często błotem – płacą… jak się tylko chce i potrafi je wykorzystać w odpowiedni sposób. Super wyniki. Gratulacje dla Radka.

Avatar

tfujstary

25 lipca 2019 Odpowiedz

Kiedyś jego „Polimaty” były naprawdę spoko, wyważone i interesujące. Niestety od czasu jak zmienił ich formułę to nie da się tego oglądać bez zażenowania.

Avatar

23123123123

30 lipca 2019 Odpowiedz

gimbokontent z YT teraz masowo klepie książki o niczym. Po prostu każdy jutuber musi mieć książke i już. Zabawne. Idiokracja w natarciu
amietam odcinek kotarskiego jak zbłaźnił sie stwierdzeniem, ze nieprawdziwe jest powiedzonko babcine, ze najwiecej ciepla traci sie przez głwoe wiec trzeba zakladac czapke. Kotarki bunczucznie przekonywal, ze wiecej sie traci przez inne częsci ciała bo głowa ma małą powierzchnie. Ten dzban nawet nie pomyslał, że reszta ciała jest UBRANA a głowa i dłonie to ostatni element do zasłonięcia.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*