Kulczyk wyśle start-upy do Doliny Krzemowej

Wystartował nabór projektów w konkursie Global Impact Challenge. Najlepszym w dopracowaniu konceptów pomogą menedżerowie z Google czy SpaceX.

Foto: Kulczyk Investments

Polacy w Global Impact Challenge (GIC) sygnowanym przez kalifornijski think tank Singularity University dali się już poznać od dobrej strony, choć do projektu weszli przez „węgierskie drzwi”. W latach 2014 i 2015 Łukasz Młodyszewski z Nightly i Paweł Jarmołkowicz z Harimaty zostali laureatami tamtejszej edycji konkursu. Od tego roku mamy już własną. Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Digital University, będąca przedstawicielem Singularity University w Polsce, wspiera je również Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments.

GIC promuje ciekawe start-upy i rozwiązania, które mogą wpłynąć na „życie miliarda ludzi w ciągu najbliższej dekady”. Młodzi przedsiębiorcy, naukowcy czy inżynierowie chętni podjąć się tak nakreślonego wyzwania mogą zgłaszać swoje pomysły do 26 kwietnia.

– GIC oferuje start-upom coś ważniejszego niż pieniądze – dostęp do menedżerów z Doliny Krzemowej. Promuje również myślenie prospołeczne – celem jest przede wszystkim realizacja szlachetnej idei poprawy naszego życie. Zarobienie w tym przypadku schodzi na dalszy plan – zaznacza Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University.

Niemniej jednak zwycięzca otrzyma zaproszenie do udziału w blisko dwumiesięcznym programie akceleracyjnym w Stanach Zjednoczonych – SU Ventures Incubator Program. Pracować będzie m.in. w siedzibie Singularity University w NASA Research Park w Dolinie Krzemowej. Liczyć może na wsparcie menedżerów i mentorów z firm takich jak SpaceX, Google, IBM czy Boeing.

– Program nie jest „sztuką dla sztuki”. Takie firmy jak FREDsense (podręczny zestaw do oceny jakości wody) czy MosaMeat (produkcja mięsa in vitro na przemysłową skalę) kilka lat po akceleracji działają już globalnie – dodaje Jowita Michalska, która zasiądzie w jury konkursu, m.in. obok Sebastiana Kulczyka.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Anna Bełcik

Komentarze

Avatar

erwin

4 stycznia 2019 Odpowiedz

Miejsce docelowe imponujące; trochę jak mitologia lub baśń, dla S. Kulczyka to normalka.

Avatar

michalina

5 stycznia 2019 Odpowiedz

Podoba mi się takie myślenie; odwaga i spojrzenie globalne. Pieniądz pomaga w realizacji fantazji.

Avatar

jarek

7 stycznia 2019 Odpowiedz

Grunt to mieć w głowie poukładane to najważniejszy kapitał; kto jak kto, ale S. Kulczyk to wie.

Avatar

jolka

8 stycznia 2019 Odpowiedz

Nie tylko kasa ale KLASA; można jak widać nie tylko konsumować schedę w pozycji pod palmą, ale robić bardzo pożyteczne rzeczy z pasją i fantazją; co ważne z wiedzą.

Avatar

albin

10 stycznia 2019 Odpowiedz

Zapytany o radę, jakiej udzieliłby początkującym przedsiębiorcom, odparł: „Nie zniechęcajcie się!”.

Avatar

jan

11 stycznia 2019 Odpowiedz

Miło, że jest ktoś „pozytywnym maniakiem”

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*