Kurek: Mamy rynek start-upu, a nie inwestora

– Ta branża jest bardzo konkurencyjna. Jeszcze pięć, dziesięć lat temu to inwestor rozdawał karty, a przedsiębiorcy ustawiali się do niego w kolejce. Teraz jest odwrotnie: najlepsze VC konkurują o najlepsze start-upy – mówi w Pulsie Dnia Marcin Kurek, współzałożyciel i zarządzający funduszem Market One Capital.

W powołanym właśnie do życia podmiocie uczestniczą największe gwiazdy polskiego środowiska start-upowego, m.in. Mariusz Gralewski, twórca DocPlannera i Goldenline, Przemysław Gacek z Grupy Pracuj, Łukasz Haluch z Brainly.com i Łukasz Olek, założyciel e-kantoru Internetowykantor.pl.
Zdaniem Marcina Kurka kluczem do sukcesu na mocno konkurencyjnym rynku start-upowym jest specjalizacja. – Nie wierzę w to, że można stworzyć fundusz, który inwestuje we wszystko. Jak w każdej firmie, trzeba mieć jasno sprecyzowane kategorie, w których jest się najlepszym i w której gromadzi się wiedzę i jest się ekspertem. My stawiamy na kategorię marketplace, czyli platformy łączące popyt z podażą na różnych rynkach, pośredników w handlu – wyjaśnia.

Marcina Kurka pytamy też o:
– kwoty, jakie MOC zamierza zainwestować w start-upy
– to, jakimi sposobami będzie pozyskiwał projekty
– to, czy nie obawia się konfliktu indywidualności w zakresie decyzji inwestycyjnych
– to, dlaczego MOC otwiera swoje drugie biuro w Barcelonie

Źródło:Puls Biznesu

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*