Miliony złotych zarabia serwis CDA.pl. Platforma ma już 207 tys. płacących użytkowników

Serwis CDA.pl ma już ponad 200 tys. klientów płacących za dostęp do bazy filmów premium. Platforma VOD w ciągu roku urosła o 62 proc. Jeśli przeliczyć liczbę płacących użytkowników na przychody to przy obecnej cenie pakietu premium witryna generuje około 4 mln zł przychodów miesięcznie.

Największy obok Youtube serwis w Polsce z filmami na żądanie konsekwentnie rozwija swoją biznesową odnogę. Obok darmowych treści, którymi na witrynie CDA.pl dzielą się użytkownicy właściciele w 2016 roku wprowadzili usługę CDA Premium. Użytkownik płaci miesięczny abonament w wysokości 19,90 zł – i ma nielimitowany dostęp do wszystkich w pełni legalnych filmów, seriali, animacji i bajek. W sumie w płatnej bazie jest 6,5 tys. pozycji.

Okazuje się, że na taki produkt jest w Polsce popyt o czym najlepiej świadczy fakt, że w roku, kiedy usługa wystartowała CDA Premium miała 42 tys. płacących użytkowników. Po blisko 4 latach liczba ta sięgnęła 207 tys. subskrybentów. W dużym uproszczeniu daje to około 4 mln zł wpływów miesięcznie od zarejestrowanych użytkowników, którzy wykupili dostęp do części płatnej.

Początki platformy z filmami

Witryna CDA.pl swój debiut w polskim internecie miała na początku roku 2004. Założycielem i pomysłodawcą serwisu był Łukasz Ćwiek, który dziś jest dyrektorem generalnym. Syna nieco później wsparł wiedzą i doświadczeniem biznesowym ojciec, Jarosław, który cały czas jest prezesem zarządu spółki CDA S.A. Serwis od początku swojego istnienia rozwija się organicznie. Jego założyciele zarobione pieniądze inwestowali w dalszy rozwój.

Witrynę CDA.pl miesięcznie odwiedza około osiem i pół miliona osób. Serwis jest stałym bywalcem Top20 polskiego internetu. Na platformie suma wszystkich materiałów dodanych przez użytkowników (user generated content) sięga ponad 400 tys. Z tej liczby czego około 94 proc. stanowią filmy krótsze niż 90 minut.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Matt

15 września 2019 Odpowiedz

Czyli najpierw robisz furorę jako serwis piracki i reklamujesz się jako serwis z bogatą ofertą filmów za darmo….. a później cyk plan premium i jesteśmy legalni. I teraz na równi z legalnymi serwisami VOD. Brawo!!

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*