Nawet 200 tys. bezzwrotnej dotacji dla start-upów. Tydzień na złożenie wniosku

Trwa nabór pomysłów w ramach projektu KPT ScaleUP. Doświadczony akcelerator dla start-upów, w ramach którego młode technologiczne spółki mogą uzyskać nawet 200 tys. zł bezzwrotnej dotacji czeka na aplikacje.  

W ramach kolejnej edycji inicjatywy realizowanej w ramach programu ScaleUp na właścicieli start-upów czeka rozbudowany program szkoleń i warsztatów pomagający w zarządzaniu firmą, a także – sesje mentoringowe z uznanymi osobistościami świata biznesu. Dzięki rozmowom z praktykami zarządzania, innowatorami czy prezesami cenionych firm, możliwe będzie przygotowanie się na wszelkie wyzwania stojące przed każdą młodą spółką. Oprócz mentoringu, kontaktu z ekspertami, burzy mózgów i  pracy nad poszczególnymi elementami biznesowymi przedsięwzięcia, pomysłodawcy mogą liczyć na bezzwrotny zastrzyk gotówki w kwocie 200 tys. zł. Podmioty zainteresowane udziałem w obecnej edycji KPT ScaleUP muszą wypełnić i wysłać wniosek dostępny na witrynie  scaleup.kpt.krakow.pl. Organizatorzy na aplikacje od start-upów czekają do 15 lipca.

Akcelerator KPT ScaleUP to podmiot działający w ramach projektu ScaleUP uruchomionego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Podmiot jest jednym z 10 akceleratorów powstałych w ramach tego projektu. Celem akceleratora jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. KPT ScaleUP jest zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki, których wspólnym mianownikiem jest innowacyjność.

Scale Up to pilotażowa inicjatywa dla startupów, które pod okiem dużych firm oraz inwestorów będą uczestniczyły w programach akceleracyjnych. Silny nacisk położony jest właśnie na współpracę autora pomysłu z dużym podmiotem, z którym można wypracować synergie i najlepsze rynkowe rozwiązania. Koncepcja zakłada udzielenie wybranym startupom zarówno wsparcia finansowego, jak i dostęp do mentorów, którzy będą się dzielić wiedzą ze wszystkich dziedzin niezbędnych przy prowadzeniu biznesu. Pojedynczy projekt może uzyskać dotację w kwocie 250 tys. zł. Poszukiwane są przede wszystkim spółki z takich obszarów jak: Internet, biotechnologia, energetyka, chemia, robotyka.

Przeczytaj także:

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*