Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Niewidomy mężczyzna pomaga przedsiębiorcom. Tworzy dla nich bezpłatnie strony internetowe

Chorzowianin Mateusz Pawłowski tworzy strony internetowe. Choć jest niewidomy, to robi je z największą pasją. Chce pomóc firmom, instytucjom czy fundacjom, które jeszcze jej nie mają, dlatego zdecydował, że będzie robić to bezpłatnie.

Mateusz Pawłowski

Choć od urodzenia nie widzi, to jednak nie przeszkadza mu w realizacji jego największej pasji – tworzenie stron internetowych. Zrodziła się ona u Mateusza Pawłowskiego w 2014 roku, gdy był jeszcze w drugiej klasie technikum administracyjnego. To właśnie tam po raz pierwszy zetknął się z projektowaniem stron internetowych. Od tamtego czasu niesie pomoc firmom, które wciąż nie posiadają jeszcze własnej strony internetowej.  – Stworzyłem podstawowy program lojalnościowy dla firm wraz z kartami i całym systemem. Firmy mogły dołączać do niego bezpłatnie i korzystać, miało to być wsparci sprzedaży dla małych przedsiębiorców. Informatyk pracujący w ośrodku dla niewidomych w Chorzowie jest wykładowcą/ pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego. On pokazał mi techniki, a ja je doskonale. Bardzo jestem mu wdzięczny za zarażenie mnie tą pasją, mamy kontakt do dzisiaj, nawet po skończeniu przez mnie szkoły – mówi Mateusz Pawłowski.

Na co dzień jednak zajmuje się czymś zupełnie innym. Uczy się obecnie fizjoterapii w szkole policealnej, a ponadto pracuje jeszcze w biurze nieruchomości. Jednak duża liczba obowiązków nie przeszkadza mu w realizacji jego największej pasji. Chorzowianin wykonał już ponad 50 stron internetowych, różnych branż, począwszy od hotelu skończywszy na fotografach.

Przeczytaj! Osoby niepełnosprawne też robią biznes. Stworzyli własną kawiarnię

– Strony stawiam głównie na WordPressie oraz na autorskim systemie zarządzania, który pomógł mi przygotować nauczyciel informatyki z Chorzowa – mówi Mateusz Pawłowski. – W zależności od zaawansowania projektu, w przypadku prostej zajmuje mi to jeden dzień, a taka z  opcją rezerwacji nawet 3-5  dni – dodaje.

Wszystkie zlecenia wykonuje dzięki czytnikowi ekranu, bez niego nie mógłby robić tego co kocha. Jednak jak sam zauważa niema za wielu niewidomych webdeveloperów, ponieważ zmysł wzroku jest tu ważny. To też sprawia, że nie może przyjąć wszystkich zleceń. – Nie wykonuję sklepów internetowych, ponieważ te platformy nie są wspierane przez programy mówiące – zaznacza chorzowianin.

Tworzy bezpłatne strony internetowe dla przedsiębiorców; Fot. YAY Foto

Kto może skorzystać z tej bezpłatnej oferty? Każdy! Jedynym warunkiem jest prowadzenie firmy, fundacji, instytucji czy jakiejkolwiek innej działalności, która nie ma jeszcze własnej strony internetowej. Dodatkowo warto zauważyć, że Mateusz Pawłowski współpracuje z katowicką firma Lingua-IT, która udostępnia bezpłatnie serwer, dzięki czemu utrzymanie strony też nic nie kosztuje.

Poza projektowaniem stron internetowych chorzowianin prowadzi również  bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie. Więcej o projekcie znajdziesz na stronie http://www.enet.ovh.

A co jest największym marzeniem Mateusza Pawłowskiego? – Ciężkie pytanie, chyba znaleźć stabilizacje w życiu, stałą pracę i spokój w życiu prywatnym, mam go dosyć mało przez dużą ilość obowiązków – mówi.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
hullrobert 25 lip 2019 (12:55)

Uzyskaj pilną pożyczkę, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe? czy szukasz pożyczki powyżej 500+ PLN? Skontaktuj się z HULL ROBERT LOAN AGENCY, aby uzyskać pożyczkę w dowolnej części świata za pomocą jednego kliknięcia.

Pożyczka biznesowa -
Kredyt hipoteczny -
Kredyt studencki -
Pożyczka osobista -
Konsolidacja zadłużenia -
Pożyczka ślubna -
Zła pożyczka kredytowa -

Sprawdź naszą oficjalną stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji
Web: http://us-nethullrobertloans.webs.com
.................................................. ..................
Tekst: 1 (812) 221-3888
WhatsApp: 1 (812) 221-3888
E-mail: [email protected] lub [email protected]