Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nowa propozycja rządu. Półroczny urlop w pracy na własny biznes

Już w połowie tego roku, zgodnie z zapowiedziami minister Jadwigi Emilewicz, miałaby pojawić się możliwość skorzystania z półrocznego urlopu na założenie własnego biznesu. Dzięki nowym przepisom zapewnione zostanie bezpieczeństwo powrotu na miejsce pracy w przypadku niepowodzenia biznesu.

Fot. Puls Biznesu/ Marek Wiśniewski

Wiele osób ma pomysł, choć boi się zaryzykować utraty stałego dochodu. Dlatego też Ministerstwo Rozwoju wystąpiło z propozycją, by w polskim systemie prawnym pojawiła się możliwość wzięcia urlopu na realizację własnego start-upu. Ma przypominać urlop macierzyński. Osoba, która uda się na taki urlop (do 6 miesięcy), ma mieć gwarancję, że wróci na miejsce pracy, jeśli jej projekt nie wypali. Dedykowany ma być jednak głównie programistom, inżynierom czy informatykom, pracujących w dużych korporacjach.

Według zapowiedzi nowa propozycja miałaby wejść w życie już w połowie tego roku wraz z tworzonym pakietem proinwestycyjnym. Docelowo nowy pomysł ma zwiększyć liczbę firm technologicznych w Polsce. Warto zauważyć, że z podobnego urlopu mogą skorzystać już chociażby Szwedzi.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Maciej 15 mar 2020 (18:04)

Czytam na temat tego pomysłu i przecieram oczy ze zdumienia...
Szanowna P. Emilewicz prześciga się z coraz to głupszymi pomysłami dociążającymi mikroprzedsiębiorców a przecież ona jest po to aby ten system usprawniać a nie go psuć, jest jednak na odwrót.
Pomysł przechodzenia pracowników na urlop z ochroną powrotu jest po prostu parszywym atakiem na przedsiębiorców kupując partii glosy!!!!!
Przez ową sytuację i nagonkę na przedsiębiorców mamy ogromny problem z nielojalnością pracowników.
Przykładowo mam dać urlop swojej kosmetyczce żeby przez pół roku założyła mi konkurencje a jak jej nie pójdzie to jestem zmuszony przyjąć ją z powrotem.
Ktoś tu chyba zwariował!!!