Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polskie start-upy na prestiżowej liście ze SpaceX i Uberem

Na liście Lufthansa Innovation Hub znalazło się 150 firm z całego świata, które odpowiadają za rewolucję transportową. Wśród nich można odnaleźć dwa polskie start-upy, które zostały zestawione z takimi firmami jak SpaceX czy też Uber.

Fot. Pexels

Lufthansa Innovation Hub wybrała najbardziej innowacyjne i rewolucyjne projekty w zakresie transportu w czterech kategorie: Micro Mobility (dystans do 4 km), Urban Mobility (dystans do 20 km), Short-haul Travel (dystans do 500 km) oraz Long-haul Travel (dystans powyżej 500 km, w tym podróże kosmiczne). W dwóch z nich, a dokładniej Urban Mobility oraz Short-haul Travel można dostrzec dwa polskie start-upy, odpowiednio Blinkee.city oraz Hyper Poland.

Choć początkowo niewiele osób wierzyło w powodzenie Blinkee.city to dziś start-up ten odnosi ogromne sukcesy. Jeszcze rok temu ruszali na podbój Skandynawii, a kilka miesięcy temu udało im się podpisać umowę o współpracy z siecią stacji paliw AVIA. Więcej o historii sukcesu start-upu przeczytasz tutaj.

Nieco inną drogę, zanim znaleźli się na liście Lufthansa Innovation Hub, musieli przejść twórcy Hyper Poland. Postawili sobie za cel, by stworzyć w Polsce pociągi, które mogłyby poruszać się z prędkością 600 km/h. Pomysłodawcy nie ukrywają, że inspiracją był projekt, który jako pierwszy przedstawił Elon Musk. – Zmodyfikowaliśmy pierwotną koncepcję Elona Muska, który przedstawiał hyperloop jako zupełnie nowy środek transportu – hybrydę lotnictwa i kolei. Nasza technologia służy unowocześnianiu branży kolejowej i etapowaniu wprowadzania naszego systemu kolei próżniowej w ramach ekosystemu kolei konwencjonalnych – mówił niedawno portalowi MamBiznes.pl Przemysław Pączek z Hyper Poland. W międzyczasie udało im się pozyskać już 17 mln zł na realizację swojego pomysłu.

– Uplasowanie się na liście Lufthansa Innovation Hub potwierdza spore zainteresowanie naszą technologią ze strony podmiotów z zagranicy. Żywo interesują się tym operatorzy kolejowi z Europy oraz Azji. Nasze rozwiązanie wpisuje się również w politykę rozwojową Lufthansy, która stawia na scalanie połączeń lotniczych i kolejowych na krótkich dystansach – komentuje Katarzyna Foljanty, dyrektor ds. rozwoju i współzałożycielka Hyper Poland.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.