Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nowy podatek dla przedsiębiorców

Rząd szykuje firmom nowy podatek. Danina będzie dotyczyć przedsiębiorców, którzy zdecydują się na przeniesienie swojej działalności z Polski do innych krajów. Jest to realizacja już wcześniej zapowiedzianej polityki.

Foto: YAY Foto

Exit tax – taką będzie nosił nazwę nowy podatek, zwany inaczej podatkiem od niezrealizowanych zysków. Obejmie on tych przedsiębiorców, którzy będą chcieli przenieść swoją działalność np. do Czech, Słowacji, Cypru, czy też do innego raju podatkowego.

Nowy podatek ma zadanie powstrzymać ucieczkę polskich przedsiębiorców. Szczególnie będzie dotyczyć te firmy, które zmieniają miejsce działania po to aby uzyskać niższe koszty pracy, tańsze surowce lub lepszą infrastrukturę. Problem jednak pojawia się, gdy takie przedsiębiorstwo działało w Polsce przez lata i korzystało np. z ulg podatkowych. Jak informuje Money.pl Exit Tax ma być gotowy już na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jan 6 lip 2018 (20:50)

W dupie mam ten kraj chory