Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Oto pomysł na biznes blisko ciała

Nazwa Nudyess powstała z połączenia dwóch słów: nude i yes. Właścicielki marki od początku wiedziały, że chcą skupić się przede wszystkim na projektach blisko ciała. Sukienki Nudyess miały podkreślać kobiecość. I taki właśnie, wyjątkowo kobiecy, będzie ten odcinek „Pomysłu na biznes”.

– Miałyśmy bardzo jasno określoną wizję marki, chciałyśmy robić bardzo proste ubrania, przede wszystkim sukienki, z bardzo klasycznych tkanin – mówi Agnieszka Sołoń, współwłaścicielka Nudyess.

Właścicielki modowej marki od razu przyznają, że na rozpoczęcie własnej działalności musiały wziąć kredyt. Zakładały, że kwota, którą otrzymają z banku będzie dwukrotnie wyższa. Rzeczywistość zweryfikowała plany.

– Nauczyłyśmy się ciąć koszty. Trochę przez to wprowadziłyśmy też naszą formułę sprzedaży, którą do tej pory stosujemy, czyli pre-order. Stwierdziłyśmy, że nie wiemy, jak będą sprzedawały się poszczególne produkty, wyprodukowałyśmy więc część rzeczy, a resztę szyłyśmy według standardowej rozmiarówki, ale na zamówienie. Dzięki temu nie produkowałyśmy ubrań w ciemno – mówi Agnieszka Sołoń.

– Najwięcej kosztów pochłania produkcja: tkaniny, szycie. W to na początku trzeba zainwestować. I ogromna część naszego budżetu poszła właśnie na to – dodaje Sandra Do Manh, współwłaścicielka Nudyess.

Stronę internetową dziewczyny zrobiły same. Same prowadzą też media społecznościowe i często pozują do zdjęć. W pierwszej sesji zdjęciowej to właśnie one wcieliły się w role modelek. Wszystko ze względu na cięcie kosztów, ale jak widać pomysł się sprawdził i spodobał klientkom.

Więcej o prowadzeniu własnej marki modowej w materiale wideo.

Zobacz także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.