Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

PancakeBot, czyli wydrukuj sobie naleśnika w kształcie wieży Eiffle’a

Drukarki 3D opanowują coraz to nowe dziedziny życia. Od niedawna zaczęły podbijać również branżę gastronomiczną. Teraz wystarczy 5 minut, aby wydrukować sobie niecodzienne śniadanie w kształcie wieży Eiffle’a .

PancakeBot bo taką właśnie nazwę nosi drukarka, która podbija serca  miłośników naleśników. Do niedawna wykonanie naleśników w kształcie wieży Eiffle’a czy też astronauty było niemożliwe. Dziś wystarczy usiąść przed komputerem i po kilku minutach otrzymamy dowolnego naleśnika.

Jak to się zaczęło?

Twórcą PancakeBot jest Miguel Valenzuela, inżynier oraz artysta. Pomysł narodził się po przeczytaniu artykułu o pieczątkach do naleśników, stworzonych przez LEGO. Dodatkową motywacją dla wynalazcy, było chęć sprawienia niespodzianki dla swoich córek.

Po kilku miesiącach pracy na prototyp został ukończony. Po raz pierwszy, publicznie został pokazany na wydarzeniu World Maker Faire w Nowym Jorku. Od początku przyciągnął bardzo dużą uwagę publiczności. Przyczyniło się to do skomercjalizowania całego projektu. Jednak najpierw konieczne było poprawienie wszystkich istniejących wad w prototypie. W roku 2014 poprawiona wersja została jeszcze wystawiona w San Mateo oraz White House Maker Faire. Za każdym razem PancakeBot przyciągnęło wielu odwiedzających te wystawy. Dlatego Miguel wraz we współpracy z StoreBrand, rozpoczęli stałą sprzedaż drukarek do naleśników.

Proste użytkowanie

Przygotowanie zaczyna się od zaprojektowania własnego kształtu naleśników. Granicę projektów stanowi tylko nasza wyobraźnia. Alternatywą jest skorzystanie już z gotowych projektów na stronie www.pancakebot.com. Następnie należy przygotować ciasto. Zapisany projekt na karcie SD oraz ciasto należy umieścić w drukarce. Dzięki temu można rozpocząć drukowanie naleśnika. Po kilku minutach przysmak jest gotowy  do zjedzenia. PancakeBot nie jest dostępny w Polsce. Drukarkę 3D do naleśników można nabyć na Amazonie oraz bezpośrednio u producenta. Ceny zaczynają się od 185,43 USD.

Jak to działa


PancakeBot nie jest dostępny w Polsce. Drukarkę 3D do naleśników można nabyć na Amazonie oraz bezpośrednio u producenta. Ceny zaczynają się od 185,43 USD.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.