Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski hit na Kickstarterze. W 20 dni zebrali 19 mln zł na grę planszową

Wrocławska firma Awaken Realms ponownie podbiła serca miłośników planszówek z całego świata. W ciągu 20 dni Polacy zebrali na Kickstarterze blisko 4 mln funtów, a wiec 19 mln zł.

Kilka dni temu zakończyła się na najpopularniejszej platformie crowfundingowej na świecie kampania wrocławskiej firmy Awaken Realms. Celem było zebranie środków na stworzenie gry planszowej o nazwie Etherfields. – Zanurzysz się w surrealistyczny i artystycznie spreparowany świat i przeżyjesz jedyną w swoim rodzaju przygodę na 1-4 graczy. Wszystko, co robisz, zmieni dziwny rytm świata marzeń Etherfields, gdzie nawet najdziksza fantazja jest możliwa – brzmiał wstęp do obszernego opisu gry.

Już sam start zapowiadał, że szykuje się kolejna imponująca zbiórka. Autorzy panszówki ustawili cel kampanii na poziomie 50 tys. funtów. Przez pierwsze 24 godziny na koncie kampanii na Kickstarterze widniała już kwota ponad 2 mln funtów. Liczba internautów deklarujących wpłatę oraz zebrana kwota rosła przez kolejne 20 dni kampanii. Ostatecznie internetowa zbiórka na Kickstarterze zakończyła się kwotą 3,974 mln funtów, a więc 19 mln zł. Wszystko to w ciągu trwającej zaledwie 20 dni kampanii na Kickstarterze. mln 80 tys. funtów. Grę planszową Etherfields wsparło w sumie 32 582 członków społeczności Kickstartera z całego świata. Osobom, które zaufały po raz kolejny firmie Awaken Realms opublikowało podziękowania i komunikat.

Zrobiliśmy to! To było niesamowite ! Wyczerpujące, zabawne, wyjątkowo stresujące i wreszcie tak bardzo satysfakcjonujące doświadczenie dla nas! ! Kampania Kickstarter dobiegła końca, ale prace nad Etherfields dopiero się rozpoczęły. Michał Oracz przygotowuje już nowe scenariusze, ponieważ właśnie zaczęliśmy pracę nad nową oprawą, układem i oczywiście nadal rzeźbimy pozostałe modele 3D.

Zakończenie kampanii Kickstarter jest niesamowitym uczuciem – jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nam zaufali i wspierali. Ale mamy bardzo ścisłe zdanie, że sama kampania to dopiero początek. Ostateczny sukces ma miejsce, gdy będziecie mieć w rękach gry i będziecie z tego bardzo zadowoleni! Właśnie nad tym będziemy pracować od dzisiaj. Dzień po dniu – dołożymy wszelkich starań, aby wynagrodzić Wasze zaufaniem tym co robimy najlepiej – niesamowitą grą!

Awaken Realms

Maszynka na Kickstarterze

Kwota blisko 19 mln zł robi wrażenie, ale to nie była największa zbiórka firmy założonej przez Marcina Świerkota. Rekordową pod względem zebranych pieniędzy była kampania gry Tainted Grail: The Fall of Avalon. Zbiórka przeprowadzona w grudniu ubiegłego roku zakończyła się kwotą 4,9 mln funtów zebranych od 42 tys. internautów. Z kolei zbiórka na grę Nemesis ze stycznia 2018 roku zakończyła się kwotą 3 mln funtów od 30 tys. internautów. Kampania gry Etherfields była już 9-tą wrocławskiej firm. Producenci planszówek zebrali na Kickstarterze przez 5 lat łącznie blisko 15 mln funtów, a więc około 77 mln zł.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Artur Kamiński 3 lis 2019 (13:27)

Gratulacje , mega sprawa :) Zawsze miło się słucha, kiedy z Polski wywodzą się projekty o globalnym zainteresowaniu. Pozdrawiam całą firmę i trzymam kciuki za więcej :)