Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pomoc dla przedsiębiorców stawiających na innowacje. Zrealizuj pomysł ze wsparciem Innovation Coach

Masz pomysł na innowacyjny pomysł na produkt lub usługę bazującą na pracach badawczo-rozwojowych i chciałbyś ten projekt wdrożyć dzięki unijnemu dofinansowaniu? Dla przedsiębiorców z projektem na bardzo wczesnym etapie Unia Europejska przygotowała program Innovation Coach.

Fot. YAY Foto

W zbliżającej się nowej perspektywie unijnego budżetu dla firm stawiających na innowacje zarezerwowana została kwota 7,9 mld zł. W ramach programu FENG szczególny nacisk zostanie położony na projekty będące wynikiem prac B+R. W wykrojeniu swojego kawałku tego tortu przedsiębiorcy pomóc może właśnie Innovation Coach.

Wsparcie dla innowacyjnych przedsiębiorców

Jest to pomoc dla przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności innowacyjnej bazującej na pracach badawczo-rozwojowych. Wsparcie realizowane jest we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej. Pomoc skoncentrowana jest na firmach, które widzą potrzebę wprowadzenia innowacji w przedsiębiorstwie, ale nie wiedzą, jak ten proces rozpocząć. Wsparcie dla tych, którzy chcą, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Przedsiębiorstwo otrzymuje bezpłatne wsparcie w formie analizy potencjału i potrzeb przedsiębiorstwa wykonanej przez dedykowanego coacha innowacji tj. doświadczonego eksperta branżowego. Ekspert posiada wiedzę i doświadczenie w sektorze, w którym pracuje firma, a jednocześnie dysponuje wiedzą z zakresu możliwości pozyskania przez firmę Funduszy Europejskich. Teraz doszła trzecia korzyść – Ci, którzy skorzystają z IC, tj. dla tzw. Absolwentów IC otwiera się ścieżka wsparcia w ramach FENG dedykowana tylko im tj. doradztwo oraz co najważniejsze finansowanie realizacji pierwszych projektów B+R na starcie.

Ekspert przeanalizuje branżę, środowisko i dotychczasowe doświadczenie firmy i zbada jej potencjał, możliwości i zasoby w zakresie B+R+I – sytuację finansową, kadrową, infrastrukturalną, kulturę innowacji. W wyniki bezpośredniej współpracy z ekspertem, firma może liczyć na otrzymanie konkretnych rekomendacji, co do tego w jakich obszarach może rozwijać innowacje, od czego zacząć i z kim tj. z jakimi instytucjami (ośrodkami naukowymi). Ekspert wskaże też możliwości pozyskania środków na innowacje z unijnych pieniędzy.

Jakie korzyści dla przedsiębiorcy?

Po pierwsze: szybkość – firma uzyskuje pomoc szybko i bez zbędnej biurokracji. Wystarczy, że przedsiębiorca wyśle wypełniony internetowy formularz (link) z opisem swojego pomysłu na nową lub znacząco ulepszoną usługę lub produkt. W ciągu tygodnia może liczyć na informację zwrotną, czy jego pomysł może liczyć na dofinansowanie. Eksperci, którzy współpracują z pomysłodawcami, wskazują, że 95% przypadków, które pomyślnie przeszły weryfikację, da się dopracować, znaleźć ścieżkę rozwoju i finansowanie.

Po drugie: indywidualne podejście do firm – przedsiębiorstwo otrzymuje pomoc indywidualnego eksperta branżowego, który po przeanalizowaniu pomysłu kontaktuje się w celu dopracowania pomysłu tak, by mógł się zakwalifikować do unijnego dofinansowania.

Po trzecie: bezpłatna pomoc – firma nie ponosi żadnych kosztów z tytułu korzystania z usługi, jedynie co inwestuje, to swój czas. Im większe zaangażowanie pomysłodawcy we współprace z ekspertem, tym lepszy efekt.

Na koniec współpracy w ramach przedsiębiorca otrzymuje raport z pełnym opisem mocnych i słabych stron swojego projektu. Dokument zawiera także rekomendacje dotyczące tego, do którego konkretnie konkursu kwalifikuje się dany projekt. Podsumowanie wskazuje również, co przedsiębiorca może poprawić, żeby spełnić spełnić kryteria dofinansowania Funduszy Europejskich.

Co przedsiębiorcy mówią o Innovation Coach?

Innovation Coach to dostęp do 180 branżowych ekspertów. Do końca ubiegłego roku z wsparcia IC tj. coachingu innowacji skorzystało ponad 600 firm.

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.