Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ich pomysł na biznes to płot, który zatrzyma kocie ucieczki

Australijski start-up opracował prosty i zarazem genialny pomysł na zabezpieczenie płotu przed chcącymi go sforsować kotami. Dzięki temu unikną czyhających na nie zagrożeń ze strony np. samochodów.

Fot. FORUM/ Caters News Agency

Koty są bardzo sprytnymi zwierzętami, które długo nie usiedzą na jednym miejscu. W efekcie często wybierają się na wyprawy poza swoje podwórko co może się dla nich skończyć źle. Okazuje się, że jest rozwiązanie tego problemu. Australijczyk Paul Bok opracował technologię Oscillot, czyli specjalne rolki eliminujące punkt zaczepienia dla kota.

Koty próbując przedostać się na drugą stronę ogrodzenia, zwykle naskakując na górną jej część. Jednak montując specjalną rolkę uniemożliwia się to zwierzakowi. Koty próbujące przeskoczyć płot ponoszą porażkę, ponieważ powierzchnia na szczycie się kręci. Tym samym kociak nie wyjdzie po za posesję. Jednak aby to innowacyjne rozwiązanie zadziałało, płot musi mieć wysokość co najmniej 1,8 m. oraz nie mieć zbytnio dużych szczelin.

Rolka, którą należy zamontować w górnej części ogrodzenia dostępna jest także w Europie. Jej cena mieści się w przedziale od 10,5 do 26 Euro/m2.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.