Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rzuciła pracę w korporacji i otworzyła kreatywny biznes. Historia Wine&Paint, czyli malowanie przy winie

Malowanie przy winie

Przez lata pracowała w amerykańskich korporacjach związanych z branżą farmaceutyczną. Po powrocie do Polski wpadła na pomysł na biznes i od 2017 roku prowadzi firmę Wine&Paint, czyli Malowanie przy Winie.

Małgorzata Czernianin studiowała biznes na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i początki swojej kariery zawodowej wiązała z pracą w korporacjach. Tuż po ukończeniu studiów wyprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie spełniała swój amerykański sen. Przez 8 lat pracowała w największych firmach związanych z branżą farmaceutyczną między innymi Johnson&Johnson. Następnie wróciła do Polski, gdzie początkowo podjęła pracę w bankowości.

„Zawsze czułam, że mam artystyczną duszę i chcę iść w tym kierunku. Jednak po przeprowadzce do Nowego Jorku, musiałam stąpać twardo po ziemi i sama się utrzymać. Dlatego wybrałam karierę w branży farmaceutycznej, która zapewniała rozwój i dobre zarobki. Pierwszą pracę udało mi się zdobyć w firmie Johnson&Johnson, co było świetnym początkiem przygody w amerykańskiej korporacji” – mówi dla MamBiznes Małgorzata Czernianin, założycielka Wine&Paint.

Po latach pracy w korporacji, zdecydowała się zupełnie odmienić swoją karierę zawodową i założyć własny biznes. Mowa o firmie Wine&Paint, stworzonej w 2017 roku. Idea Malowania przy Winie opiera się na odkrywaniu swoich talentów artystycznych przy degustacji wina. Od lat Małgorzata Czernianin organizuje zarówno imprezy otwarte, jak i integracyjne. Jak sama mówi, warsztaty stały się popularne od Bałtyku po Tatry.

Malowanie przy winie

Warto przeczytać: Wirtualny przewodnik po Polsce. Startup VacationPoland odkrywa mało znane miejsca turystyczne

Amerykański sen

Wiele osób nadal marzy, aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych i realizować własny, amerykański sen. Małgorzata Czernianin, tuż po ukończeniu studiów biznesowych we Wrocławiu zaryzykowała wszystko i wyjechała do Nowego Jorku. Zrobiła research, dzięki czemu po kilku miesiącach udało jej się znaleźć pracę w jednej z największych firm farmaceutycznych, Johnson&Johnson. I tak zaczęła rozwijać swoją karierę w Stanach.

Polka mieszkała około 8 lat w Nowym Jorku. Zdobywała doświadczenie biznesowe w firmach farmaceutycznych, zmieniając pracę co dwa lata. Jednak po tym czasie zdecydowała się wrócić do Polski i od nowa rozpocząć swoją przygodę, tym razem w bankowości.

„Po powrocie do Polski ponownie znalazłam się w korporacyjnym środowisku. Ze względu na moje doświadczenie w dziedzinie finansów, podjęłam pracę w sektorze bankowym. Warunki pracy w Polsce okazały się zupełnie odmienne – brakowało dyskusji na temat mojego rozwoju zawodowego i ścieżki kariery. Zaczęłam odczuwać, że mój potencjał nie jest wykorzystywany, a wykonywane obowiązki nie przynosiły mi satysfakcji, choć atmosfera w miejscu pracy była bardzo przyjazna, a współpracownicy życzliwi” – wspomina Małgorzata Czernianin.

Z czasem założycielka Wine&Paint uświadomiła sobie, że nie chce dalej rozwijać się w ramach korporacyjnych. Tym samym pojawił się pomysł na własny biznes.

Pomysł na biznes artystyczny

Choć Małgorzata Czernianin podkreśla swoją kreatywność, to przed założeniem firmy Wine&Paint nie miała styczności z malarstwem. Jednak próbowała takich rzeczy jak florystyki, śpiewania czy nawet grania w teatrze. Już po powrocie do Polski poszukiwała swojego nowego hobby, jakim okazało się z czasem malowanie.

„Miałam dużo różnych kreatywnych pomysłów, które realizowałam. Jednego dnia zapisałam się na warsztaty z malowania, gdzie odkryłam coś niesamowitego i nie był to wielki talent [śmiech]. Jednak malowanie dawało mi ogromną przyjemność, było to dla mnie uwalniające doświadczenie. Zachwyciłam się procesem twórczym i tak pojawił się pomysł na Wine&Paint” – opowiada Małgorzata Czernianin.

Przed wejściem w nową inicjatywę, Małgorzata Czernianin zrobiła pierwszy eksperyment na swoich znajomych. Zorganizowała dla nich warsztaty, zapraszając ich na wspólne malowanie, właśnie przy wspomnianym winie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i tak powstało Wine&Paint jeszcze w 2017 roku.

Od kilku lat Małgorzata Czernianin organizuje w całej Polsce warsztaty z malowania dla zabawy. Są one głównie skierowane do osób, które nie mają doświadczenia w malarstwie, a chcą zrobić coś nowego. Warsztaty są organizowane zarówno w ramach imprezo otwartych, jak i spotkań integracyjnych. Podczas takich zajęć uczestnicy otrzymują swoje płótno i farby, dzięki którym mogą namalować swoje pierwsze działo. Dodatkowo, mają przy tym dostęp do nielimitowanej ilości wina jak i przekąsek.

Malowanie przy winie to termin, który sama stworzyłam. Pomimo prób opatentowania tego konceptu, mój wniosek został odrzucony, mogłam tylko zarejestrować znak towarowy. Dziś określenie Malowanie przy winie jest powszechnie używane, aby opisać tego rodzaju artystyczne wydarzenia, a mój model biznesowy jest obecnie kopiowany przez wiele podmiotów” – podsumowuje Małgorzata Czernianin.

Wine&Paint ma swoją siedzibę w centrum Warszawy, gdzie głównie są organizowane warsztaty. Jednak założycielka również jeździ po całej Polsce, realizując eventy między innymi w hotelach.

Źródło grafik: Wine&Paint

Warto przeczytać: Aplikacja Laviro łączy warszawskich przedsiębiorców z klientami. To pomysł powracającej z emigracji Polki

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.