Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W przyszłym roku spadnie spożycie ośmiorniczek przez rosnący VAT

Od 1 listopada wejdzie w życie nowelizacja ustawy VAT, która obejmie tzw. nową matrycę stawek opodatkowania. Tańsze powinno być pieczywo i ciastka, a droższe owoce morza. Cenowe skutki podatkowych zmian odczujemy dopiero od kwietnia 2020 r.\

Po nowelizacji pieczywo i produkty ciastkarskie będą opodatkowane stawką 5 proc.  Dotychczas, zależnie od produktu była stosowana stawka 5 proc., 8 proc., lub 30 proc.

Zmiana dotyczy też owoców. Dotychczas były opodatkowane stawką 8 proc., a będą stawką 5 proc.

– Ustawa wchodzi w życie od listopada 2019 r., ale nowelizacja stawek VAT obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2020 r. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Kotowski, doradca podatkowy w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

MarektNews24

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.