Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Robot, który ma zastąpić psa i kota podbija Kickstarter

Pozycja zwierząt domowych jest zagrożona, za sprawą amerykańskiego pomysłu robota o nazwie Kiki. Zrobotyzowany „zwierzak” ma przede wszystkim pomóc wypełnić pustkę u osób samotnych. Ten pomysł podbija Kickstarter.

Fot. Kickstarter

Zespół inżynierów z Google’a oraz kilku amerykańskich uczelni opracowali robota, który swym zachowaniem przypomina kota lub psa. Jak podkreślają twórcy, Kiki będzie wyczekiwać, aż właściciel wróci do domu, zareaguje na liczne komendy oraz będzie wdzięczna za pogłaskanie. Dodatkowo na wyświetlaczu, pojawi się jej wyraz twarzy „zwierzaka”.

Robot uczy się wraz z wiekiem oraz licznymi interakcjami. Oznacza to, że może inaczej zachowywać  przykładowo za pół roku. Jeśli troszczysz się o nią, to stajesz się dla niej najważniejszą osobą w jej oczach. Jeśli jest wręcz przeciwnie, może zacząć cię ignorować. Dodatkowo jak podkreślają twórcy, Kiki może mieć obsesję na przykład na punkcie muzyki rockowej, ale może także warczeć na drugiego robota.

Koszt takiego robota wynosi 799 USD. Jednak pomimo tej ceny urządzenie jest bardzo popularne na platformie Kickstarter. Producenci zebrali już ponad 100 tys. USD.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.