Sebastian Kulczyk inwestuje w polsko-brytyjski start-up

Sebastian Kulczyk zainwestował w polsko-brytyjski start-up Archdesk. Założyciel inkubatora inCredibles wspólnie z innymi podmiotami wyłożyli w sumie 4,3 mln zł.

Fot. Kulczyk Investments

Wsparty start-up tworzy oprogramowanie do zarządzania dla fabryk i firm budowlanych. Polsko-brytyjska spółka usprawnia i agreguje w jednym miejscu takie procesy jak: sprzedaż, marketing, księgowość, zarządzanie magazynem czy zarządzanie projektami. Prezes spółki Archdesk, Michał Mojżesz zdradził, że firma przekonała do korzystania z rozwiązania 70 firm.Pieniądze na ekspansję zdecydowali się zainwestować Sebastian Kulczyk wspólnie z czeskim funduszem Credo Ventures oraz polskim Data Ventures.

Start-upowi przyglądano się od dawna. Pierwszym krokiem było zakwalifikowanie projektu do cyklu mentoringowego organizowanego przez Sebastiana Kulczyka w ramach inkubatora inCredibles. Wówczas z blisko 430 zgłoszeń wybrano 5 start-upów, które otrzymały po 100 tys. USD grantów oraz przeszły 2 miesięczny cykl mentoringowy. – W tym roku mierzymy w kilkaset tysięcy funtów przychodów. Obecnie ma 25 klientów działających w Londynie i okolicach. Szykuje się do ekspansji, m.in. w USA, i zbudowania sieci resellerów oprogramowania – mogliśmy przeczytać w maju 2017 roku, gdy inkubator Kulczyka wziął pod skrzydła inkubatora inCredibles start-up Archdesk.

Inicjatywę inCredibles ogłoszono w maju 2017 roku Wczoraj w siedzibie Campus Warsaw. Projekt skierowany jest do innowacyjnych projektów we wczesnej fazie rozwoju. Za projektem inCredibles, który zakłada 1-2 mln inwestycji w pojedynczy start-up stoi Sebastian Kulczyk. Budżet nowego podmiotu inwestującego w polskie przedsięwzięcia wyniesie 60 mln USD. Więcej przeczytasz na PB.pl

Przeczytaj także na MamBiznes.pl