Start-up Plenti nawiązał współpracę z Santander Consumer Bank
Zakończyła się dodatkowa rekrutacja dla Santander Consumer Banku – banku od kredytów w ramach II rundy programu AccelUp. Już wkrótce zaowocuje ona współpracą lidera rynku consumer finance w Polsce ze spółką Plenti.

Fot. materiały prasowe
AccelUp to uruchomiony przez spółkę Accelpoint program akceleracyjny, który łączy dojrzałe startupy z sektora fintech, insurtech i telco oraz globalne korporacje. Uczestnicy programu otrzymują bezzwrotne wsparcie finansowe do 200 000 zł i know-how w postaci 100 godzin konsultacji z wybitnymi ekspertami rynkowymi. Dodatkowo startupy zyskują możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed gronem przedstawicieli globalnych funduszy VC i nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami programu. Do grona odbiorców technologii w programie AccelUP niedawno dołączył Santander Consumer Bank.
– Biorąc pod uwagę dotychczasowe zainteresowanie startupów rekrutacją do naszego programu, wspólnie z Santander Consumer Bankiem postanowiliśmy otworzyć dodatkowe okno przyjmowania zgłoszeń. Dzięki temu już niebawem spółka Plenti rozpocznie proces akceleracji w ścieżce fintech. Startupy biorące udział w programie AccelUp to spółki dojrzałe, z produktami bądź usługami gotowymi do wdrożenia. Oczekujemy dobrych efektów współpracy wszystkich 12 startupów biorących udział w II rundzie programu z naszymi partnerami strategicznymi — mówi Hubert Anyżewski, Managing Partner & Co-founder Accelpoint.
– Cieszymy się, mając możliwość przystąpienia do programu akceleracyjnego w charakterze partnera strategicznego. Współpraca ze startupami to ważny obszar rozwoju naszej oferty i odpowiedź na potrzeby klientów. Programy takie jak AccelUp to okazja do poznania nowych pomysłów na biznes i narzędzia, które mają potencjał do tego, aby zmienić rynek consumer finance – komentuje Piotr Żabski, Wiceprezes Zarządu Santander Consumer Banku.
Plenti to nowoczesna platforma oferującą dostęp do najnowszej elektroniki użytkowej na żądanie — bez pokrywania pełnej ceny produktu, konieczności przechowywania towaru czy jego aktualizacji po zakupie. W ramach Plenti użytkownik otrzymuje dostęp do dziesiątek produktów, o wartości liczonej w tysiącach złotych, które mogą być ekspresowo dostarczone pod same drzwi. Wypożyczenie ulubionych urządzeń kosztuje cząstkę ceny detalicznej — klienci płacą tylko wtedy, kiedy z nich korzystają. Gdy urządzenie przestaje być potrzebne, użytkownik może je zwrócić za pomocą kilku kliknięć. Po zdalnym wyrażeniu chęci zwrotu towaru kurier Plenti przyjeżdża i odbiera produkt, po czym spółka udostępnia go kolejnym użytkownikom.
– Przed nami okres półrocznej akceleracji, podczas której chcemy nie tylko wypracować rozwiązanie atrakcyjne dla naszych klientów i partnerów biznesowych, ale także je przetestować. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do współpracy Plenti, gdyż w działaniach tego startupu widzimy odzwierciedlenie rynkowego trendu upowszechniania się wśród klientów subskrypcji usług i towarów – mówi Maciej Dąbrowski, dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji Santander Consumer Banku.
Grono odbiorców technologii — partnerów strategicznych programu AccelUP poza Santander Consumer Bankiem obejmuje także: Santander Bank Polska, Orange Polska oraz AXA Partners. Wśród Partnerów merytorycznych programu znajdują się: IBM, Microsoft, Accenture, Squire Patton Boggs, Flying Bisons.
Program jest realizowany w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, “Programy Akceleracyjne”.
Przeczytaj także na MamBiznes.pl
- Start-up PsiBufet pozyskał 1,6 mln zł
- Opracowali aplikację „Usterka”. Start-up skróci czas naprawy
- Polsko-francuski start-up wsparty 3,5 mln USD. Stworzył aplikację pozwalającą na dzielenie się wiedzą
materiały prasowe
Komentarze
Jak założyć firmę transportową?
Polska branża spedycyjna pełni rolę lidera w skali całego kontynentu. W związku z…
Pomysł na biznes na wsi. Sprawdzone inspiracje
Własny biznes to dla wielu osób znakomity sposób nie tylko na zarabianie pieniędzy,…
Jak założyć firmę sprzątającą? Usługi sprzątania od podstaw
Wraz z rosnącą powierzchnią biurowców oraz obiektów mieszkalnych rośnie również zapotrzebowanie na usługi…
Jak założyć firmę budowlaną? Własne usługi budowlane krok po kroku
Usługi budowlane i remontowe stanowią najpopularniejszy rodzaj działalności w skali całego kraju. Znakomicie…
Jak zarabiać na ankietach? Wypełniaj ankiety online i zarabiaj!
Zarabianie w Internecie może przyjąć różne formy. Dobrym źródłem dochodu, niewymagającym przy tym…
Działalność nierejestrowana. Realna alternatywa dla działalności gospodarczej?
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z określonymi kosztami i obowiązkami. Zwłaszcza początkujący przedsiębiorcy…