Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polsko-francuski start-up wsparty 3,5 mln USD. Stworzył aplikację pozwalającą na dzielenie się wiedzą

Polsko-francuski start-up Stonly, chce rozwiązać problem zagubionych użytkowników aplikacji. Dlatego stworzył rozwiązanie, które pozwala tworzyć przejrzyste poradniki. Na swój pomysł twórcy, pozyskali właśnie 3,5 mln USD.

Zespół Stonly; Fot. Materiały prasowe

Coraz bardziej rozbudowane aplikacje czy też programy powodują, że użytkownik nie tak łatwo może się w nich odnaleźć. Dlatego Alexis Fogel i Krzysztof Dąbrowski opracowali aplikację pozwalającą na dzielenie się wiedzą. Opracowany przez nich system pozwala, każdemu w prosty sposób tworzyć poradniki, które można osadzić w dowolnym miejscu.

Choć start-up powstał zaledwie kilkanaście miesięcy temu (w lipcu 2018 roku), pomysłodawcom udało się pozyskać na jej rozwój już 3,5 mln dolarów. W pomysł uwierzył Accel, ale także Renaud Visage z Eventbrite i Jonathan Benhamou i Clément Buyse, założyciele PeopleDoc. Pozyskane środki twórcy Stonly zamierzają przeznaczyć na ekspansję w USA i otwarcie biura w Nowym Jorku. Dotychczas są one zlokalizowane w Krakowie i Paryżu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.