Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Start-up pomoże urzędom skarbowym. Otrzymał 9,8 mln USD

Amadeus, dostawca technologii dla branży turystycznej zainwestował blisko 10 mln USD w izraelski start-up Refundit. Stworzył on platformę dla urzędów skarbowych i aplikację pozwalającą podróżnym odzyskać podatek VAT drogą cyfrową.

Fot. Shutterstock/ Wiola Wiaderek

Już niebawem być może Urzędy Skarbowe otrzymają nowe rozwiązanie, które miałoby uszczelnić system podatkowy. To za sprawą izraelskiego start-up Refundit. Aplikacja mobilna tej firmy powala podróżnym odwiedzającym Europę odzyskać VAT od zakupionych produktów drogą cyfrową, bowiem jak podkreślono w komunikacie Każdego roku w całej Unii Europejskiej do turystów nie trafia około 90 procent zwrotów VAT-u, czyli 23 miliardy euro – pisze Amadeus, powołując się na dane firmy Adkit. Pilotażowa wersja rozwiązania Refundit jest właśnie testowana w Belgii.

– Istniejący proces zwrotu podatku VAT jest uciążliwy i nieefektywny dla wszystkich zainteresowanych stron- wyjaśnia Ziv Tirosh, współzałożyciel i dyrektor generalny Refundit . – Nasze rozwiązanie przynosi korzyści wszystkim: turystom, detalistom, organom podatkowym i gospodarce kraju, czyniąc zakupy jeszcze bardziej atrakcyjnymi — dodaje

Program inwestowania w start-upy działające na styku branży informatycznej i turystycznej Amadeus Ventures firma Amadeus uruchomiła w 2014 roku. Od tamtej pory wprowadziła w swoje struktury ponad 150 start-upów i zrealizowała z nimi ponad 20 projektów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
xxx 24 lis 2019 (16:12)

u nas będa sabotowac by nie zwracać vat