Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski start-up wyceniany jest już na 80 mln zł. Teraz otrzymał 4 mln zł wsparcia

Kolejny sukces na koncie start-upu Tidio, twórcy live chata wspieranego przez chatboty. Po raz kolejny  przekonał do siebie inwestorów, otrzymując od nich blisko 4 mln zł – informuje Puls Biznesu.

Na zdjęciu Tytus Gołas, współwłaściciel i prezes Tidio; Fot. Puls Biznesu/ Grzegorz Kawecki

Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że przed twórcami Tidio pojawiły się nowe wyzwania. Planują, chociażby zwiększyć zatrudnienie niemal dwukrotnie do 100 osób. Ponadto zamierzają pojawić się na nowych rynkach. Oznacza to jednak, że będzie to kosztowny proces. Dlatego założyciele postanowili o pozyskaniu zewnętrznego wsparcia. Jak się okazało, nie było to dla nich zbytnio trudne. Start-up na cele finansowania otrzymał od polskiego funduszu blisko 4 mln zł przy wycenie 80 mln zł. Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, kiedy przekonują do siebie inwestorów. Jeszcze w ubiegłym roku, spółka została wsparta przez fundusz bValue, przekazując jej 3 mln zł.

Z chatbotów i live chata Tidio korzystają głównie mikroprzedsiębiorcy. Spółka obsługuje obecnie około 10 tys. podmiotów, z czego 95 proc. stanowią klienci zagraniczni. Start-up jest aktywny przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych (około 30 proc. klientów) i w innych krajach anglosaskich.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.