Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Start-up z USA tworzy wypożyczalnię hulajnóg

Car-sharing czy też bike-sharing staje się w Polsce coraz popularniejszy. Jednak na rynku pojawiła się nowa usługa scooter-sharing, w rozumieniu wypożyczalni hulajnogi elektrycznej. Start-up Spin postanowił uruchomić taki system w San Francisco.

Foto: Spin.com

Pojazdy mogą osiągnąć prędkość do 15 mil na godzinę i obejmować 18 mil na jednym ładowaniu. W celu powstrzymania kradzieży, hulajnogi Spin’a wymagają od motocyklistów odblokowania kół przy pomocy aplikacji. Każdy pojazd ma ponadto wbudowany GPS.

Koszt wypożyczenia hulajnogi będzie wynosić 1 $ za odblokowanie kół plus dodatkowo należy zapłacić 15 centów za minutę. Według planów Spin’a już wkrótce takie rozwiązanie pojawi się w innych miastach USA takich jak Waszyngton, Dallas czy Seattle.

Spin jest to również najpopularniejszą aplikacją bike-sharingu. Wypożyczalnie rowerów tej marki dostępne są praktycznie  w każdym większym mieście USA.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.