Stworzył aplikację rozpoznającą rośliny. Pobiera ją dziennie 200 tys. użytkowników

Eric Ralls to przedsiębiorca, o którym śmiało można powiedzieć, że jest człowiekiem sukcesu. Na swoim koncie ma już cztery firmy i każda z nich odniosła ogromny sukces biznesowy. Jego najmłodszym dzieckiem jest aplikacja, która identyfikuje rośliny za pomocą zdjęć zrobionych telefonem.

Amerykański przedsiębiorca wystartował z nowym projektem PlantSnap w lipcu 2017 roku. Jednak pomysł zrodził się dużo wcześniej. – Ponad 5 lat temu, spacerując z przyjacielem po ogrodzie zaciekawiła mnie jedna z roślin. Jednak nikt z nas nie miał pojęcia jak ona się nazywa – wspomina Eric Ralls dla MamBiznes.pl. – Zatem pojawił się problem i postanowiłem go rozwiązać – dodaje.

Aplikacja obecnie jest w stanie rozpoznać 90 proc. wszystkich gatunków roślin na świecie. Wystarczy jedno kliknięcie, aby poznać szczegóły na temat interesującej rośliny. Jak zaznacza twórca, system posiada zdolność samouczenia. Jest to możliwe dzięki specjalnemu algorytmowi,  który pozwala aplikacji uczyć się co miesiąc około 50 000 nowych gatunków .

Bez crowdfundingu nie byłoby sukcesu

Według wstępnych wyliczeń na realizację tego pomysłu Amerykanin potrzebował 10 tys. USD. Planował pozyskać te środki w ramach crowdfundingu. Jednak sukces zbiórki przerósł oczekiwania twórcy. – Zebraliśmy ponad 29 tys. USD od 2000 osób. Jednak nie tylko finansowo odnieśliśmy sukces, ale również marketingowo – mówi Eric Ralls. W ciągu niespełna 2 miesięcy ich aplikację pobrano ponad 5 milionów razy. Każdego dnia aplikacja jest pobierana średnio 200 tys. razy.

PlantSnap Go! jak PokemonGo

Aplikacja została przetłumaczona już na ponad 30 języków (również polski), zaś twórcy obecnie skupiają się na poprawianiu błędów, które pojawiają się wraz z użytkowaniem aplikacji. Pomysłodawca ma również zupełnie inne pomysły jak rozwijać swoją aplikację. Niespełna dwa lata temu ogromny sukces odniosła gra PokemonGo. Tą samą drogą zamierza pójść teraz twórca aplikacji PlantSnap. Już niebawem ma być dostępna nowa wersja o nazwie PlantSnap Go!, dzięki której będzie można łapać ciekawe okazy prawdziwych roślin, zamiast wirtualnych Pokemonów. – Naszym celem jest, aby dzieci zainteresowały się roślinami i przyrodą. Ponadto chcemy skłonić ludzi do spędzania czasu na łonie przyrody oraz podziwianiu jej – mówi Eric Ralls.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

mari68

23 sierpnia 2018 Odpowiedz

ciekawe czy rozpoznaje tez grzyby!

Avatar

Janusz

23 sierpnia 2018 Odpowiedz

Niestety aplikacja prostego fikusa benjamina nie rozpoznała

Avatar

Pari65

23 sierpnia 2018 Odpowiedz

Grzyby to nie rośliny. Spało się na przyrodzie.

Avatar

Michu

24 sierpnia 2018 Odpowiedz

A co może zwierzęta?, Oj spało się, spało Paris65

Avatar

Frantz

24 sierpnia 2018 Odpowiedz

Ani zwierzęta ani rośliny – oj spało się na przyrodzie i wiedza marniutka – Michu

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*