Stworzyli aplikację dla działkowców i ogrodników. Podpowie o ważnych pracach i terminach

Nie wiesz kiedy i jak najlepiej przyciąć jabłoń, żeby dobrze owocowała? Działkowcy i ogrodnicy mają swoją aplikację, która ułatwi zarządzanie pracami na działce czy w ogrodzie. Zielone Pogotowie, to projekt, który powstał po to, by uporządkować ich pracę oraz by mieli pewność, że wszystkie czynności robią prawidłowo i w odpowiednim czasie…

Fot. Zielone Pogotowie

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce zielonepogotowie.app, dodać link do ekranu głównego na telefonie bądź tablecie, zalogować się, aby mieć dostęp do filmów ułożonych dokładnie w takiej kolejności, jakiej wymaga tego pora roku. Za pośrednictwem zakładki Mój Ogród użytkownik może stworzyć swój kalendarz prac w ogrodzie. Dzięki temu aplikacja wysyła użytkownikowi powiadomienia o zbliżających się terminach siania, podlewania, nawadniania, zbioru pryskania i innych prac w ogrodzie lub na działce.

Zielone Pogotowie za pomocą kanału na YouTubie i innych mediów społecznościowych tworzy filmy i artykuły pomagając w codziennej pielęgnacji ogrodu i roślin. Do tej posty powstało ponad 500 filmów, kilkanaście podcastów i artykułów na temat pielęgnacji, rozmnażania i szczepienia roślin. Grzegorz Majda jest pomysłodawcą głównym bohaterem. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem ponad 40-letniej pracy przy roślinach. Poza tym Michalina (architekt krajobrazu, siostra, która nagrywa większość filmów i publikuje każdy film) razem z bratem w każdy wtorek niemal 3 godziny na żywo odpowiadają na setki pytań widzów i czytelników, które dotyczą ogrodów i roślin. Programy transmitowane są o 10:00 na Facebook, 13:00 Instagram i 19:00 YouTube.

Cel – 10 tys. użytkowników w rok

Baza materiałów cały czas się powiększa.- Przykładowo po wpisaniu w aplikację Zielonego Pogotowia hasła jabłoń wyskakują posty i filmy, w których podpowiadamy jak przyciąć i pielęgnować te drzewa. Pokazujemy także kiedy wykonać dane zadanie i jeżeli użytkownik sobie tego życzy aplikacja przypomni mu o najlepszym okresie cięcia jabłoni – mówi Piotr Majda, współtwórca projektu. Tworząc aplikacje zdawaliśmy sobie sprawę, ze głównie osoby starsze będą głównym odbiorą dlatego staraliśmy się o przejrzystość i ławą aplikację. Jeszcze nie zweryfikowaliśmy tego czy osiągnęliśmy zamierzony cel – dodaje. Aplikacja dostępna jest od niedawna i pomysłodawcy cały czas zbierają komentarze i feedback, by poprawiać jej użyteczność.  Projekt sfinansowali dzięki temu, że prowadzą także sklep internetowy. W publikowanych postach są też linki do produktów i w razie potrzeby użytkownik może zrobić zakupy, a tym samym wesprzeć projekt.

Celem twórców Zielonego Pogotowia est osiągniecie 10 tys. użytkowników aktywnych w pierwszym roku działania aplikacji. Obecnie aplikacja dostępna jest do pobrania na stronie internetowej zielonepogotowie.app. W lutym będzie dostępna również w Apple Store i Google Play. Zamierzeniem pomysłodawców jest zbudowanie przyjaznej i funkcjonalnej aplikacji, do której użytkownik powraca zmagając się z codziennymi obowiązkami w ogrodzie i uzyskuje niezbędne wskazówki i porady w jak najkrótszym czasie.

Osiągnięcie tego celu nie powinno być problemem. Twórcy aplikacji od lat rozwijają w internecie fanpage oraz kanał na YouTube. Udało im się stworzyć dużą społeczność działkowców i ogrodników. Fanpage Zielone Pogotowie ma obecnie blisko 80 tys. fanów. Z kolei kanał na YouTube 132 tys. subskrypcji. Najpopularniejsze materiały typu „Jak rozmnożyć hortensję przez sadzonki?” mają po 900 tys. wyświetleń. To zaplecze materiałów i społeczności jest głównym kapitałem i zasobem pomysłodawców na starcie aplikacji.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*