Ukraiński start-up stworzył aplikację do mieszania farb i podbił Kickstarter

Start-up wywodzący się z Kijowa postanowił uprościć życie wielu artystom. Udało im się stworzyć urządzenie, które pozwala tworzyć dowolną farbę z pośród  miliona barw.

Foto: Kickstarter

Wielu malarzy boryka się z problemem tworzenia idealnych barw. Naprzeciw temu problemowi wyszedł Picolor, urządzenie które jest wstanie stworzyć dowolny odcień koloru. Urządzenia ma formę małego pudełeczka, w którym umieszczono pigmenty o 5 barwach: żółty, czarny, biały, turkusowy oraz fuksji.

Wykorzystując specjalnie przygotowaną aplikacje na telefon, wybiera się odpowiedni kolor. Po zatwierdzeniu, następuje jego produkcja do małego zbiorniczka. Następnie wystarczy podłączyć do specjalnego pędzla lub pisaka i można malować.

Urządzenie powstało przede wszystkim, aby uprościć pracę malarzom. Dzięki temu można zaoszczędzić znacząco czas na poszukiwaniu pożądanego odcienia.

Urządzenie odniosło już dziś ogromny sukces na Kickstarter. W ciągu zaledwie kilku godzin, projekt uzyskał wsparcie na poziomie 200 proc. zamierzonego celu.  Według twórców Picolor, urządzenie ma trafić na półki sklepowe pod koniec tego roku, a jego cena nie powinna przekroczyć 150 USD.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*