Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ukraiński start-up stworzył aplikację do mieszania farb i podbił Kickstarter

Start-up wywodzący się z Kijowa postanowił uprościć życie wielu artystom. Udało im się stworzyć urządzenie, które pozwala tworzyć dowolną farbę z pośród  miliona barw.

Foto: Kickstarter

Wielu malarzy boryka się z problemem tworzenia idealnych barw. Naprzeciw temu problemowi wyszedł Picolor, urządzenie które jest wstanie stworzyć dowolny odcień koloru. Urządzenia ma formę małego pudełeczka, w którym umieszczono pigmenty o 5 barwach: żółty, czarny, biały, turkusowy oraz fuksji.

Wykorzystując specjalnie przygotowaną aplikacje na telefon, wybiera się odpowiedni kolor. Po zatwierdzeniu, następuje jego produkcja do małego zbiorniczka. Następnie wystarczy podłączyć do specjalnego pędzla lub pisaka i można malować.

Urządzenie powstało przede wszystkim, aby uprościć pracę malarzom. Dzięki temu można zaoszczędzić znacząco czas na poszukiwaniu pożądanego odcienia.

Urządzenie odniosło już dziś ogromny sukces na Kickstarter. W ciągu zaledwie kilku godzin, projekt uzyskał wsparcie na poziomie 200 proc. zamierzonego celu.  Według twórców Picolor, urządzenie ma trafić na półki sklepowe pod koniec tego roku, a jego cena nie powinna przekroczyć 150 USD.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.