Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ukraińskie start-upy spotkały się z polskimi inwestorami

Ukraińskie początkujące firmy z dziedziny nowatorskich technologii spotkały się z polskimi inwestorami. Na konferencji zorganizowanej w Kijowie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju zaprezentowało się kilkadziesiąt ukraińskich start-upów.

Foto: FORUM/ Grażyna Myślińska

Na konferencji zaprezentowały się firmy nie tylko z dziedziny technologii IT, ale też początkujące przedsiębiorstwa, wyspecjalizowane m.in. w robotyce, urządzeniach medycznych czy biotechnologii. Ukraińskie start-upy w wielu przypadkach potrzebują inwestycji. Tomasz Pisula, szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podkreśla, że do Kijowa na spotkanie z młodymi ukraińskimi firmami przyjechało ponad 20 polskich inwestorów. Są to, jak dodaje, spółki, które mogą zainwestować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy dolarów, ale też inwestorzy mogący wyłożyć od kilku do kilkunastu milionów dolarów.

Daria Sazonowa – przedstawicielka jednego z ukraińskich start-upów prezentowała specjalną aplikację, dzięki której niesłyszący będą mogli porozumieć się podczas wizyty u lekarza czy w urzędzie. Jak wyjaśnia, dzięki użyciu tabletu albo smartfona oraz dzięki temu specjalnemu programowi niesłyszący i np. lekarz mogą podczas wizyty porozumiewać się niemal bez przeszkód.

Na konferencji Polish – Ukrainian High-Tech Hub zaprezentowało się 30 młodych firm wybranych z ponad 100 ukraińskich, początkujących przedsiębiorstw.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl Ukraińcy stawiają na własny biznes w Polsce. Te firmy odniosły sukces

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/Paweł Buszko, Kijów/kj
Źródło IAR
Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.