Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Uwaga na kolejnych oszustów!!!

Pod Krajowy Rejestr Sądowy podszywa się spółka „Krajowy Rejestr Sadowny sp. z o.o.” – informuje czasopismo Lege Artis. Spółka rozsyła pisma zawiadamiające o rzekomym obowiązku zapłaty.

Fot. ThetaXstock

To już nie pierwszy raz kiedy na przedsiębiorcach chcą zarobić firmy podszywające się pod organy państwowe. Tym razem do czynienia mamy z „Krajowym Rejestrem Sadownym sp. z o.o.”, który podszywa się pod Krajowy Rejestr Sądowy. Rozsyłają oni pisma  dotyczące wniesienia opłaty za umieszczenie danych podmiotu oraz „planowaną publikację Wpisu Pierwszego w Monitorze Sądowym i Gospodarczym” na stronie krs.on-line.com.pl.

W rozsyłanych listach można przeczytać: „Zgodnie z paragrafem 4. Regulaminu Krajowego Rejestru Sądownego (dostępnym na stronie krs.on-line.com.pl/regulamin.html nie) są Państwo zobligowani do dokonania opłaty inicjacyjnej w wysokości 474 PLN”. Jak zauważa czasopismo, spółka tak napisała treść, aby była ona zgodna z prawdą. We wspomnianym cytacie w nawiasie ukryte zostało zaprzeczenie o obowiązku dokonania płatności.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.