Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Uwaga na oszustów próbujących naciągać młodych przedsiębiorców

W Trójmieście dochodzi do naciągania młodych przedsiębiorców – pisze portal regionalny Trójmiasto.pl. Wykorzystywana jest bardzo często niewiedza początkujących przedsiębiorców.

Foto: YAY Foto/ Naypong

Oszuści postanowili podszywać się pod państwową instytucję jaką jest Centralna Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej. Stworzyli oni sztuczny podmiot Centralny Rejestr Działalności Gospodarczej i Firm. Przedsiębiorca, który dokonywał wpisu otrzymywał list z wezwaniem do zapłaty 295 zł wraz z numerem konta bankowego. Ponadto nadawca zagroził, że nie wykonanie polecenia zapłaty w określonym terminie będzie skutkować wykreśleniem z rejestru. List został również opatrzony wymyślonymi podstawami prawnymi.

Przypominamy, nie ma czegoś takiego jak Centralny Rejestr Działalności Gospodarczej i Firm (CRDGIF). Właściwy urząd do rejestracji własnej firmy to Centralna Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Ponadto każda usługa związana z rejestracją firmy jest bezpłatna.

Jak założyć własną firmę dowiesz się tutaj

Skąd pieniądze na własny biznes w roku 2018?

Dokładnie taki sam sposób wyłudzenia miał miejsce już w ciągu ostatnich kilku lat. Schemat był niemal identyczny. Również była wykorzystywana niewiedza przedsiębiorców i zbliżona nazwa instytucji.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
jakotako 8 lut 2018 (16:45)

powiat kłobucki, k. Częstochowy; taka sama sytuacja ja oraz znajomi którzy otwierali firmy, te same listy dostawaliśmy