Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Włoski restaurator i sprzedawca ryb produkuje ćwierć miliona dziennie maseczek

Od wielu lat Davide Petrini z miejscowości Varazze koło Savony prowadzi restaurację, specjalizującą się w daniach rybnych. Jednak już na początku epidemii, przedsiębiorca sprowadził z Chin maszynę do produkcji maseczek i ruszył z produkcją.

Włoski restaurator produkuje maseczki; Fot. Shutterstock/ ToKa74

Przez lata działalność Davide Petrini koncentrowała się na rybach. Prowadził własną restaurację, którą zaopatrywał złowionymi przez siebie rybami. Nadwyżkę z połowu sprzedawał. Jednak epidemia koronawirusa zmieniła jego życie o 180 stopni.

Restaurator opowiedział w telewizji RAI, że jeszcze przed ogłoszeniem ogólnonarodowej kwarantanny we Włoszech, kupił na portalu sprzedażowym i sam sprowadził z Chin maszynę do produkcji maseczek. Zapłacił za nią 70 tysięcy euro, za jej transport 42 tysiące euro. 30 tysięcy wydał na opłaty celne i VAT, z których we Włoszech nie został zwolniony. W ten sposób postanowił zaangażować się w produkcję środka ochronnego, który przed kilkoma tygodniami uznał za artykuł pierwszej potrzeby. Każdego dnia w swoim magazynie wytwarza ponad ćwierć miliona dziennie maseczek.

È nella crisi che emerge il meglio di ognuno, perchè senza crisi tutti i venti sono lievi brezze. Nel nostro piccolo…

Opublikowany przez Futura Niedziela, 5 kwietnia 2020

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.