Wpadł na pomysł nakrętek do butelek pasujących do klocków LEGO

Biznes i ochrona środowiska nie zawsze idą ze sobą parze. Połączyć te dwa odległe bieguny udało się firmie Clever Pack. Stworzone przez Brazylijczyka Claudio Patrick Vollers przedsiębiorstwo opatentowało innowacyjne zakrętki do butelek. Po spożyciu napoju nowatorska nakrętka staje się klockiem, który można łączyć z innymi na wzór popularnych zabawek LEGO.

 

W ten sposób zamiast w koszu na śmieci plastikowe odpadki lądują w pokoju dziecka w zupełnie nowej formie. Nakrętki są tak zaprojektowane, że można je łączyć ze sobą, ale najważniejsze z  tradycyjnymi klockami LEGO. Dzięki temu mogą powstawać niezwykłe konstrukcje, których wizualizacją Brazylijczyk kusi potencjalnych klientów. Jednak nie tylko dzieci są docelowym beneficjentem patentu. Claudio Patrick Vollers zachęca także dorosłych do zabawy w projektowanie. Clever Pack finalizuje właśnie podpisanie pierwszego kontraktu z lokalnym producentem wody mineralnej. – Nie ma tygodnia, w którym nie byłoby zapytania ze strony podmiotów zainteresowanych naszym wynalazkiem – zdradza portalowi MamBiznes.pl przedsiębiorca.

Produkty zostały tak dopracowane, aby spełniały normy standardowych szyjek butelek PET na całym świecie. Docelowymi klientami są zarówno producenci napojów jak również firmy produkujące zabawki dla dzieci. Oprócz pomysłu „Lego zakrętek” Clever Pack posiada sześć innych patentów, które zamierza rozwijać.

Czy wiesz, że…?

Według naukowców z Wielkiej Brytanii wyrzucane co roku na całym świecie butelki PET utworzyłyby wieżę o wysokości 28 mln km. Używany do ich produkcji popularny Poli(tereftalan etylenu) rozkłada się nawet 500 lat. Wystarczą te dwie liczby, by stwierdzić, że konieczna jest alternatywa dla tworzyw sztucznych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*