Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Współczesna kostka Rubika podbija Kickstarter. Pomysłodawcy zebrali już 800 tys. dolarów

Kostka Rubika została wynaleziona w 1974 roku i stała się jedną z najpopularniejszych zabawek w historii. Jednak od tamtej pory minęło już wiele lat. Izraelski start-up podjął się próby unowocześnienia najsłynniejszego sześcianu świata, zbierając przy tym ponad 800 tys. dolarów na Kickstarterze. Kwota jeszcze wzrośnie ponieważ kampania ciągle trwa. 

Pomysłodawcy postanowili połączyć nowoczesną technologię z kostką Rubika. Ich nowy wynalazek nazwali GoCube. Oferowane kostki wyposażone zostały w szereg czujników i Bluetooth, dzięki czemu po sparowaniu ze smartfonem lub tabletem z aplikacją są w stanie na bieżąco wyświetlać położenie i układ kostki, zależnie od wykorzystywanego trybu podpowiadając przy tym kolejny, rozsądny ruch przybliżający do rozwiązania. Dzięki programowi możliwa ma być nie tylko nauka, ale także dodatkowe wyzwania oraz starcia z przyjaciółmi. Co więcej czas ułożenia kostki jest mierzony z dokładnością mniejszą niż jedna sekunda, więc nie będzie problemu z rozstrzygnięciem kto jest zwycięzcą. Obecnie dostępne są dwa rodzaje programów. Pierwszy z nich, standardowy GoCube mierzy czas z dokładnością 0,25 sekund, zaś rozszerzona wersja GoCube Edge z dokładnością do 0,001 sekundy.

Dzięki nowoczesnej kostce Rubika można również rywalizować z osobami, które nie znajdują się w pobliżu. Na ekranie przeciwnik widzi jak wygląda cały proces składania kostki.

Niezwykłość tego pomysłu docenili uzytkownicy Kickstartera. Na najpopularniejszej platformie crowdfundingowej świata pomysłodawcy zebrali 800 tys. dolarów, czyli ponad 2 850 proc. założonego celu. Udało im się odnieść sukces, pomimo dużo wyższej ceny niż tradycyjne kostki. Obecnie cena GoCube zaczyna się od 59 dolarów. Według założycieli start-upu, pierwsze urządzenia mają zostać dostarczone na początku przyszłego roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.