Wydrukuj dom w 24 godziny. Niezwykła innowacja w budownictwie

Już niebawem możemy spodziewać się  powstania osiedli domków jednorodzinnych, które będą drukowane w drukarce 3D. Dzięki czemu budynek będzie gotowy w zaledwie 24 godziny, za kwotę raptem kilka tysięcy USD.

Foto: iconbuild.com

Organizacja non-profit New Story wspólnie z firmą technologiczną ICON opracowali metodę drukowania domów jednorodzinnych z cementu. Dzięki czemu można je szybko i łatwo stworzyć w ciągu zaledwie 12 – 24 godzin, co stanowi jedynie niewielki procent czasu potrzebnego na wybudowanie budynku tradycyjną metodą.

Co prawda idea drukowania domów nie jest nowa, ale według jednego z założycieli ICON, tylko ich technologia pozwala na robienie tego na miejscu. Dzięki czemu, koszty wytworzenia takiego obiektu znacząco spada, ze względu na brak konieczności transportowania gotowych elementów. Drukarka może obecnie wydrukować dom o powierzchni do 650 metrów kwadratowych za kwotę 10 000 USD. Jednak już dziś, firma planuje w najbliższej przyszłości obniżyć koszty do zaledwie 4000 USD za dom.

W USA, dzięki temu urządzeniu, powstał już pierwszy testowy  budynek. Jednak niebawem firma zamierza rozpocząć realizację pierwszego osiedla, w którym domy będą wydrukowane w drukarce 3D. Według zapowiedzi, cała inwestycja ma zakończyć się na początku 2019 roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*