Założyli firmy w młodym wieku i odnieśli sukces. 6 młodych biznesmenów, którzy znaleźli swoją niszę

Kiedy ropoczynać własny biznes? Przykłady Marka Zuckerberga(Facebook) czy Macieja Popowicza(twórca Naszej klasy) są najlepszym dowodem, że swoich sił w biznesie warto próbować jak najszybciej. Oto 6 sylwetek przedsiębiorców, które pokazują, że młody wiek nie jest przeszkodą w odnoszeniu biznesowych sukcesów. 

Hart Main

Hart Main to 14-letni chłopiec, który wpadł na pomysł męskich świec zapachowych. Stało się to, gdy kłócił się z własną siostrą o zapachy, które wydobywały się z jej świec. Hart określił je jako „dziewczęce zapachy”.  Chcąc  dokuczyć siostrze, postanowił stworzyć świece, z których wydobywałby się męski zapach. Wtedy nie spodziewał się, że jest to świetny pomysł na biznes. Main zainwestował początkowo 100 dolarów, jego rodzice dołożyli 200 dolarów, a wszyscy razem pracowali nad stworzeniem świec. Pomysł okazał się sukcesem. Dostępne zapachy to: ognisko, boczek, trociny, świeżo ciętą trawę, fajka i wiele innych. Świece ManCans sprzedały się do tej pory w liczbie 9000 sztuk.

Charlotte Fortin

Charlotte jest młodą absolwentką szkoły średniej, która podążyła śladami zarówno ojca, jak i dziadka, którzy również byli przedsiębiorcami. Otworzyła własną firmę o nazwie Wound Up. Zainspirowała się małymi butikami w Kalifornii. Wound Up został otwarty jako sklep z odzieżą dla kobiet adresowany do kobiet w wieku od 18 do 40 lat. W sklepie znajdują się bluzki, spodenki, spódnice i sukienki. Fortin mówi, że szybko dorosła i stała się bardziej odpowiedzialna. Jednak pomimo wielu godzin pracy każdego dnia, jak mówi ma czas jeszcze na spotkania z przyjaciółmi.

Jack Kim

Jack Kim jest nastolatkiem z Seattle, który założył Benelab, wyszukiwarkę darowizn. W przeszłości Kim zrobił już kilka wyszukiwarek i szybko się nauczył co w nich generuje dochód. W swoim biznesie przyjął jedną zasadę – żadnych dorosłych. Dlatego też Kim zaczął rekrutować swoich kolegów z klasy. Obecnie jednak nie wie co się stanie z jego firmą po skończeniu szkoły. Pomimo tego, że za cel obrał sobie uzyskanie wartości firmy w wysokości 100 000 USD.

Willow Tufano

Willow Tufano to 14-letnia dziewczyna z Florydy, której mama pracuje w branży nieruchomości. Po kryzysie ceny niektórych nieruchomości spadły z poziomu 100 000 USD do zaledwie 12 000 USD. Dziewczynka miała już pewne oszczędności, które ze wsparciem mamy przeznaczyła na zakup domu. Wynajmowała go w kwocie 700 USD/miesięcznie co spowodowało, że w bardzo krótkim czasie inwestycja się zwróciła. Mała właścicielka ma nadzieję na wzrost cen nieruchomości w najbliższym czasie, dzięki czemu będzie mogła odsprzedać swoją inwestycję.

Garett Gee

Garrett Gee, amerykański nastolatek postanowił wyprzedzić cały rynek. Wiedząc o nadchodzącej premierze iPad 2, postanowił przygotować aplikację, która będzie kompatybilna  z nowym urządzeniem. Stworzył on wraz z przyjaciółmi aplikację Scan – skaner kodów QR. Po dwóch nieprzespanych nocach udało im się i zdążyli zanim nowe urządzenie weszło na rynek. Aplikacja okazała się dużym sukcesem i trafiła na listę 10 najlepszych aplikacji. W ciągu kilku dni od premiery, Scan został pobrany 21 milionów razy, co pozwoliła im osiągnąć znaczne dochody.

Cameron Johnson

Cameron Johnson rozpoczął pierwszy biznes w wieku dziewięciu lat, robiąc zaproszenia na świąteczne przyjęcie rodziców. Dwa lata później Johnson zarobił tysiące dolarów, sprzedając karty, które nazwał „Cheers and Tears”. W wieku 12 lat zapłacił 100 $ za „Beanie Babies” swojej siostry i sprzedał je w serwisie eBay za 10 razy więcej niż zapłacił. Następnie kupił lalki bezpośrednio od producenta i zarobił 50 000 $ w mniej niż rok. Wykorzystał te pieniądze, aby założyć firmę internetową, która przynosiła dochody z reklam w wysokości 3 000 USD miesięcznie. W wieku 15 lat założył inne firmy o łącznych przychodach od 300 000 do 400 000 USD miesięcznie. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

juz_nie_moge_dalej

16 lutego 2018 Odpowiedz

co za bzdury. Dziewczynka z 12 tys dolarami

Avatar

Leszek

17 lutego 2018 Odpowiedz

Bardzo inspirujący artykuł pokazujący, że wiek nie ma znaczenia, a ważna jest odwaga i wiara w siebie i w to co się robi

Avatar

Nietypowy

8 marca 2018 Odpowiedz

Ale jak? Dzieci nie mogą (no przynajmniej w Polsce) zarejestrować własnej działalniości gospodarczej a przecież to klucz do tego, aby biznes był legalny.. Cameron Johnson , Willow Tufano i Hart Main. Byli może oni pomysłodowacami.

Avatar

ftge3t3te

26 kwietnia 2018 Odpowiedz

Świece zapachowe urozmaicają każde pomieszczenie. Warto się na nie zdecydować, jeśli chce się uzyskać ciekawą atmosferę. Jest to dobre rozwiązanie do każdego domu. Sprawdź to! http://pompomcandles.pl/

Avatar

John

3 czerwca 2019 Odpowiedz

Wszystkie te dzieciaki sa z USA, w eurokolchozie bylo by to niemozliwe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*