Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ile zarobisz na lokacie firmowej?

Czwarty kwartał zapowiada koniec roku, który nie rozpieszczał klientów firmowych pod względem oferty depozytowej. 3 proc. to maksymalny zysk na jaki obecnie mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy  chcą ulokować nadwyżkę środków finansowych.

Foto: YAY Foto /Ekachai Lohcamonchai

Bankier.pl przygotował zestawienie depozytów terminowych dla przedsiębiorców, skupiając się na okresie 1, 3, 6 oraz 12 miesięcy dla kwot 10 tys. zł oraz 100 tys. zł. Jak pokazuje analiza, w dalszym ciągu banki utrzymują niskie oprocentowanie lokat firmowych. Właściciele biznesów mogą liczyć maksymalnie na 3 proc., natomiast lokując środki w wysokości 100 tys. zł, otrzymają nie więcej niż 2,50 proc.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc

Najkorzystniejsze oprocentowanie, w przypadku ulokowania środków w wysokości 10 tys. zł na okres jednego miesiąca, przedsiębiorca otrzyma w Idea Banku w ramach Lokaty Przedsiębiorczej. Ze stawki 3 proc. w skali roku mogą jednak skorzystać wyłącznie nowi klienci, którzy dostarczą kopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenie o numerze NIP i REGON. W przeciwnym wypadku oprocentowanie zostanie obniżone do 1,25 proc. Drugie miejsce należy do Idea Banku, a mianowicie Lokaty Przedsiębiorczej Biznes oraz Lokaty Standardowej oferowana przez Plus Bank. Z oprocentowania 1,40 proc. mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy posiadają rachunek firmowy w danej instytucji finansowej. Podium natomiast zamyka Nest Bank z BIZnest Lokatą oprocentowaną w wysokości 1,30 proc.

Najlepsze lokaty firmowe 1M na 10 000 zł

Lp. Bank Nazwa lokaty Oproc. Kanały sprzedaży Warunki
1. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza 3,00% oddział / internet lokata dla nowych klientów, który prześlą do banku, mailem lub pocztą tradycyjną kopię wpisu do ewidencji oraz numery NIP i REGON (w przypadku niedostarczenia ww. dokumentów oproc. wynosi 1,25%)
2. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza Biznes 1,40% oddział/ internet posiadanie konta firmowego
Plus Bank Lokata Standardowa 1,40% plusbank24 posiadanie podstawowego rachunku firmowego z dostępem do IBnet24
3. Nest Bank BIZnest Lokata 1,30% bankowość mobilna / internet dotyczy nowych środków
4. Plus Bank Lokata Standardowa 1,10% oddział posiadanie podstawowego rachunku firmowego
5. T-Mobile Usługi Bankowe Lokata terminowa 1,00% oddział / wirtualny oddział / internet/ posiadanie konta firmowego
Źródło: Bankier.pl, stan na 04.12.2017 r.

 

Przedsiębiorcy, którzy posiadają nadwyżkę finansową w wysokości 100 tys. zł, najlepsze oprocentowanie otrzymają w Idea Banku na Lokacie Przedsiębiorczej Plus – 2,50 proc. w skali roku. Muszą jednak liczyć się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków tj. założeniem rachunku bieżącego oraz dostarczeniem do banku dokumentów założycielskich firmy. Na kolejnym miejscu ex aequo znalazł się Idea Bank z Lokatą Przedsiębiorczą Biznes oraz Plus Bank z Lokatą Standardową (dostępną wyłącznie poprzez bankowość elektroniczną), na których można zyskać 1,40 proc. w skali roku. Natomiast trzecie miejsce należy do Plus Banku oferującego Lokatę Standardową oraz Nest Banku z BIZnest Lokatą, oprocentowanych w wysokości 1,30 proc.

Najlepsze lokaty firmowe 1M na 100 000 zł

Lp. Bank Nazwa lokaty Oproc. Kanały sprzedaży Warunki
1. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza Plus 2,50% oddział / internet lokata dla nowych klientów, który prześlą do banku, mailem lub pocztą tradycyjną kopię wpisu do ewidencji oraz numery NIP i REGON (w przypadku niedostarczenia ww. dokumentów oproc. wynosi 1,25%)
2. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza Biznes 1,40% oddział/ internet posiadanie konta firmowego
Plus Bank Lokata Standardowa  1,40% plusbank24 posiadanie podstawowego rachunku firmowego z dostępem do IBnet24
3. Plus Bank Lokata Standardowa 1,30% oddział/ internet / telefonicznie brak konieczności posiadania rachunku firmowego
Nest Bank BIZnest Lokata 1,30% bankowość mobilna / internet dotyczy nowych środków
4. T-Mobile Usługi Bankowe Lokata terminowa 1,00% oddział / wirtualny oddział / internet posiadanie konta firmowego
5. BGŻ BNP Paribas Lokata terminowa 0,81% internet posiadanie konta firmowego
Źródło: Bankier.pl, stan na 04.12.2017 r.

 

Pełen ranking lokat firmowych na 1,3,6 oraz 12 miesięcy dostępny jest na Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.