Zioła prosto ze ściany pomysłem na biznes

20 tys. dostarczonych ziół, 60 tys. sporządzonych naparów, 20 klientów i codzienny serwis „Zielonej Rączki” – tak w skrócie wygląda biznes Vegi.

W pełni jadalna, zielona ściana do biura – to pomysł na biznes Jana Jüngsta i Mateusza Wiśniewskiego, założycieli Vegi. Ich firma oferuje niewielkie ziołowe ogrody, z których na co dzień korzystają pracownicy korporacji.

– Zaczęliśmy od w pełni zautomatyzowanej, całorocznej szklarni przydomowej. Idąc dalej za potrzebą posiadania świeżych i wysokowartościowych produktów blisko siebie, wpadliśmy na pomysł, że skoro wychodzimy z domu i spędzamy większość czasu w pracy, to ze świeżymi roślinami i ziołami trzeba dotrzeć do pracodawców dla których zdrowie i dobra kondycja ich pracowników jest ważna. I tak udało nam się zdobyć pierwszych 20 klientów – mówi Jan Jüngst, współwłaściciel i prezes Vegi.

Vegi to pierwsza firma w Polsce oferująca tego typu usługę i jest jeszcze młoda. Powstała w 2017 r., a pierwsze ziołowe ściany wyruszyły do biur w marcu zeszłego roku.

Cała rozmowa z prezesem Vegi w materiale wideo.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska