Porzuciła Diora, by otworzyć biznes w Polsce

Luiza Kubis po latach odkrywania świata, postanowiła wrócić do Polski i stworzyć własne miejsce – butik, który będzie inny niż wszystkie. W dzisiejszym „Pomyśle na biznes” pokażemy Wam jej historię.

– Zaczęłam studiować modę w Londynie i na początku chciałam być projektantką. Takie też jest moje wykształcenie. Po studiach jednak bardzo chciałam wrócić do Polski. Zaczęłam się zastanawiać, czego w Polsce brakuje, czego jeszcze nie ma. W Anglii jest dużo marek, które od dawna lubię i wiedziałam, że jeszcze nie są znane w Polsce, więc postanowiłam te marki tutaj sprowadzić i stworzyć coś nowego. W trakcie studiów odbywałam staże u Diora w Paryżu, w Nowym Jorku w Marchesie. To był bardzo intensywny czas, ale nauczyłam się tam więcej niż na samych studiach, bo to jednak w praktyce człowiek zyskuje najwięcej wiedzy i to jest najlepsza szkoła, jeśli chodzi o projektowanie. Potem był problem, czy zostać tam i pracować na czyjeś konto, czy wrócić i zaczynać od zera.
Ja zawsze wolałam pracować na swoje, więc zdecydowałam się rzucić wszystko i zacząć od początku w Warszawie – mówi Luiza Kubis, właścicielka marki Lui Store.

Zobacz także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*