Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pomysł na grę Polaka zebrał 1,8 mln dolarów na Kickstarterze

Zaprojektowana przez Polaka gra planszowa zebrała 1,8 mln dolarów na serwisie Kickstarter. Mowa o projekcie Scythe, który zyskał międzynarodowy rozgłos. To nie pierwsza inicjatywa z polskimi korzeniami wsparta finansowo przez internautów z całego świata.

Kolejny polski sukces na Kickstarterze. Po udanych zbiórkach takich projektów jak Swimmo, czy Woolet tym razem pomysł gry planszowej Scythe. Projekt jest międzynarodowy, ale nigdy by nie powstał gdyby nie fabuła i grafiki wykonane przez Jakuba Różalskiego. To stworzona przez Polaka niezwykła wizja historii alternatywnej przeniesiona do planszowej gry podbiła serca internautów z całego świata. Gra i pomysł na nią opiera się na obrazach stworzonych w projekcie 1920+.- Jamey Stegmaier (współtwórca gry) zobaczył moje prace i tak mu się spodobały, że postanowił do mnie napisać z propozycją stworzenia gry planszowej – opowiadał niedawno Jakub Różalski na blogu ciekawegry.wordpress.com. Prace nad stworzeniem gry ruszyły w sierpniu 2014 roku, by następnie zapadła decyzja o kampanii na Kickstarterze.

 Jamey Stegmaier opowiada o Scythe

Zbiórka na największym serwisie crowdfundingowym świata wystartowała 13 października.  W opisie na Kicstarterze pomysłodawcy poinformowali, że jest to gra dla od dwóch do pięciu graczy. Fabuła przenosi graczy do roku 1920 kiedy wciąż świeża jest pamięć po I wojnie światowej. Uczestnicy gry mogą się wcielać  bohaterów, zasiadających w jednej z pięciu europejskich frakcji. Mogą oni rozbudowywać miasta i armię, gromadzić zasoby surowcowe i posługiwać się sprzętem wojskowym. Wszystkie elementy bazują na grafikach Jakuba Różalskiego.  Pomysłodawcy gry zadeklarowali chęć pozyskania 33 tys. dolarów na realizację swojego pomysłu. Zainteresowanie grą Scythe przerosło jednak ich najśmielsze oczekiwania. Dokładnie 17 739 użytkowników Kickstartera zasiliło projekt kwotą 1 810 294 dolarów.

To nie pierwszy sukces polskiego pomysłu na Kickstarterze. W kwietniu tego roku zegarek do pływania Swimmo zebrał na platformie crowdfundingowej 184 tys. dolarów. Podobną kwotę bo 180 tys. dolarów udało się pozyskać polskiej firmie Zortrax, produkującej drukarki 3D. Z kolei pomysł inteligentnego portfela o nazwie Woolet zainteresował 2,6 tys. internautów, którzy wpłacili 332 tys. dolarów.

– Zebrał 180 tys. dolarów na Kickstarterze. Polak sprzedaje drukarki 3D na cały świat

– Polski pomysł zebrał już 250 000 dolarów na Kickstarterze

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
popeye 17 gru 2015 (01:17)

nowy darmowy serwis ogłoszeniowy www.schodzi.pl