Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Brak zaufania szkodzi przedsiębiorcom

Brak zaufania nie popłaca. Polskie firmy boją się oszukania przez kontrahentów i często rezygnują z transakcji. Koło nosa przechodzą im grube miliony – pisze „Puls Biznesu.

Takie wnioski przynosi badanie, które na 1115 firmach z całej Polski, działających w wielu branżach, przeprowadziły Krajowy Rejestr Długów, Rzetelna Firma i warszawski Uniwersytet Vistula.

Jak czytamy w gazecie, zaufanie firm do firm jest na niskim poziomie. Najbardziej nieufni są przedsiębiorcy działający na zachodzie kraju. W pozostałej części Polski jest nieco lepiej.

Badane firmy narzekały również, że muszą stale uważać, żeby nie dać się oszukać. Najwięcej takich obaw maja właściciele firm z północnego zachodu Polski.

W wielu przypadkach brak zaufania oznacza brak transakcji. Jeden z autorów badania, cytowany przez „Puls Biznesu” mówi, że wartość umów, niezrealizowanych ze względu na obawy przed nieuczciwością kontrahentów, można oszacować na od 145 do 215 miliardów złotych.

Więcej – w „Pulsie Biznesu”.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Puls Biznesu/md/kry

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.