Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dziś rozmowy z lekarzami w sprawie planowanego protestu

W południe nowa szefowa NFZ Agnieszka Pachciarz spotka się z lekarzami. Rozmowy będą najprawdopodobniej dotyczyć zapowiadanego na 1 lipca kolejnego protestu lekarzy.

Część lekarzy grozi, że nie podpisze umów z Funduszem dotyczących wystawiania recept na leki refundowane. W ubiegły piątek Naczelna Rada Lekarska zaapelowała o niepodpisywanie takich umów i wypisywanie recept tylko pełnopłatnych. Chodzi o zawarte w umowach zapisy, które dotyczą karania lekarzy za błędne wypisanie recepty.

Lekarze protestowali w tej samej sprawie pół roku temu. Wówczas z ustawy refundacyjnej wykreślono zapisy dotyczące karania lekarzy, ale pozostały one w umowach podpisywanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.