Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

E-zdrowie na chorobowym

Resort finansów zamroził finansowanie największego, wartego pół miliarda złotych, rządowego projektu IT. Jednostce, która go realizuje brakuje nawet na pensje.

Gazeta wyjaśnia, że chodzi o platformę e-zdrowie, której budowa w 85 procentach jest finansowana z unijnych funduszy. Po aferach korupcyjnych w Centrum Projektów Informatycznych Komisja Europejska wstrzymała certyfikację projektów IT, realizowanych przez rząd. Komisja zwróciła się do Polski do wyjaśnienia i od nich będzie zależało, czy odblokuje finansowanie.

W kwietniu resort finansów zakręcił kurek z pieniędzmi dla Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia, jednostki, która zajmuje się budową platformy e-zdrowia. Gazeta dodaje, że resort finansów wolał dmuchać na zimne, bo przestraszył się, że będzie musiał się zwracać do Brukseli o dotację.

W efekcie firmy informatyczne, które wygrały przetarg na poszczególne części platformy e-zdrowie, od kilku miesięcy czekają na podpisanie umowy. Brak pieniędzy w dłuższym terminie oznacza też paraliż centrum i możliwe sprawy sądowe pracowników o zaległe wynagrodzenia.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.