Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Euro 2012 dusi samorządy

Miasta-gospodarze piłkarskich mistrzostw wpadły w tarapaty. Znalazły się na liście 135 gmin z dużymi długami.

W Poznaniu zadłużenie w 2011 roku sięgnęło 72 procent dochodów, w Gdańsku – powyżej 64 procent, a we Wrocławiu – prawie 63 procent. Gminy zadłużają się w szybkim tempie. Nowe stadiony, drogi i fontanny, zanim przyniosą im sławę, mogą ściągnąć na głowę komisarza i nowe parapodatki.

Samorządowcy podkreślają, że zadłużają się, by wykorzystać unijne dotacje. W 2011 roku 135 gmin przekroczyło 60 procent zadłużenia wobec dochodów. W tym roku będzie ich jeszcze więcej, bo gminy będą więcej inwestować, by wykorzystać unijne dotacje. Po okresie inwestycyjnej prosperity samorządy czeka nowa, chudsza perspektywa budżetowa UE, a z nią jeszcze większe wyrzeczenia.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.