Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Fiskus z policją ścigają oszustów

Połączone siły służb w rok przeprowadziły 520 kontroli w prawie 700 firmach, z którymi skarbówka wiąże 3 i pól miliarda złotych strat skarbu państwa. Zarzuty usłyszało 1347 osób – pisze „Puls Biznesu”.

Gazeta zauważa, że efekty przynosi przynosi zawarte ponad rok temu strategiczne porozumienie między Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Prokuraturą Generalną. Szefowa kontrola skarbowej, wiceminister finansów Agnieszka Królikowska podkreśla, że podległa jej służba uzyskała fachowe i efektywne wsparcie Centralnego Biura Śledczego Policji. Dzięki czemu – jak dodaje – trafniej typowane są podmioty do kontroli. „Skupiamy się tylko na podejrzanych, czyli na tych, co do których pojawiają się wątpliwości, w zakresie zgodności ich działań z prawem. Uczciwych przedsiębiorców nie nękamy” – zapewnia Królikowska.

Więcej szczegółów na ten temat – w „Pulsie Biznesu”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/”Puls Biznesu”/kry/jp

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.