Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Konkurs dla firm, które chcą współpracować z edukacją

Firmy, które na co dzień mierzą się z problemem braku wykwalifikowanych pracowników, jak również te, które chcą w sposób aktywny oraz nowoczesny budować swój wizerunek jako dobrego pracodawcy, zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu „Biznes dla edukacji” przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.

Celem konkursu jest wybór firm, które we współpracy z wybranymi przez siebie szkołami i uczelniami zrealizują dwuletnie Programy Edukacyjne. Istotą tych Programów będzie przekazywanie uczniom i studentom wiedzy na temat potrzeb i wymagań pracodawców, organizowanie spotkań z praktykami biznesu, programów mentoringowych, praktyk w firmach, konferencji pracodawców w ośrodkach edukacyjnych oraz działań PR promujących typy kwalifikacji poszukiwane przez pracodawców.

Organizatorzy projektu Biznes dla edukacji chcą podkreślić fakt, że współpraca biznesu z edukacją jest jednym z warunków rozwoju polskich firm. Prawie 80% pracodawców poszukujących pracowników ma trudności z rekrutacją osób o odpowiednich kwalifikacjach. Jednocześnie w środowisku dyrektorów personalnych mówi się od dawna, że współpraca biznesu z edukacją to w dzisiejszych czasach konieczność, gdyż tylko biznes jest w stanie określić, jacy pracownicy będą potrzebni w przyszłości, i o jakich kompetencjach. Podjęcie takiej współpracy w dłuższej perspektywie czasu oznacza dla przedsiębiorstwa mniejsze nakłady na szkolenia nowozatrudnionych osób oraz skrócenie okresu potrzebnego na ich wdrożenie. To nie tylko sposób na pozyskiwanie kompetentnych pracowników oraz talentów, które umożliwią firmie skuteczne konkurowanie na rynku, lecz także okazja do budowania pozytywnego wizerunku organizacji. To również aktywność, która doskonale wpisuje się w społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw.

Działania w projekcie Biznes dla edukacji kierowane są przede wszystkim do haerowców, menedżerów i właścicieli przedsiębiorstw. Chcemy wspólnie z nimi przyczynić się do rozwiązania tego problemu, wesprzeć firmy w przygotowaniu wykwalifikowanych pracowników, a studentom i uczniom pomóc w aktywnym przygotowywaniu się do pracy.

Oprócz 10 dwuletnich Programów Edukacyjnych w ramach projektu odbędą się we wszystkich województwach seminaria poświęcone współpracy edukacji z biznesem. Idea projektu będzie promowana poprzez kampanie reklamowe i raporty tematyczne. Więcej informacji dostępnych jest na stronie projektu: www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl.

/Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.