Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kto lepszym szefem w firmie- kobieta czy mężczyzna?

2/3 polskich pracowników woli, kiedy ich przełożony jest płci męskiej wynika z najnowszego badania Monitor Rynku Pracy. Preferencja ta przekłada się na akceptację stanu faktycznego 1/3 stanowisk kierowniczych w firmach jest zajmowana przez kobiety. Co ciekawe, dla 30% mężczyzn i tylko dla 23% kobiet ta sytuacja wymaga zmiany.

Większość badanych lubi współpracować zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. W tym względzie płeć nie jest dla nas problemem. Aż 70% respondentów dostrzega natomiast, że przy zatrudnianiu pracowników preferowani są mężczyźni. Wynik ten wydaje się bardzo wysoki, ale okazuje się, że jesteśmy poniżej średniej europejskiej, bo wynosi ona 73%.

Wyniki badania pokazują ponadto, że aż 1/3 respondentów rozgląda się za nową pracą. Niemniej odsetek osób, które w ciągu ostatniego półrocza zmieniły zatrudnienie (26%), zmalał o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania. Wzrosła zaś i to do rekordowego poziomu 75% nasza ufność w to, że bez problemów jesteśmy w stanie znaleźć pracę zbliżoną do tej, którą wykonujemy obecnie. Coraz mniej z nas ma jednak obawy, że będzie musiało jej szukać utraty zatrudnienia boi się 32% badanych. To wynik zbliżony do średniej europejskiej, która wynosi 30%.

Źródło: infoWire.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.